Wiadomo, kiedy zdejmiemy maseczki na zewnątrz

Rząd ogłosił, kiedy na zewnątrz, ale przy zachowaniu dystansu, będzie można zdjąć maseczkę.

- Od 15 maja przewidujemy zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych - poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia podczas konferencji prasowej na temat zdejmowania obostrzeń w maju.

Wcześniej, zapytany przez RMF FM, kiedy zniesiony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką na zewnątrz stwierdził, że jest to uzależnione od liczby zakażeń. Poziom, poniżej którego można by to zrobić na zewnątrz, to w jego ocenie 4-5 tys. dziennie średnio w tygodniu.

- Jeżeli ten parametr będzie spełniony, to ja również wtedy będę rekomendował zdejmowanie maseczek. My oczywiście dysponujemy prognozami i wiemy mniej więcej, jak czasowo będzie wyglądało to dochodzenie do tej liczby zachorowań - powiedział minister zdrowia.

Przypomnijmy. Maseczki na zewnątrz nosimy od soboty 10 października ub.r.

PAP

Ilona Mrozowska 4097 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.