Easy Auchan: za chwilę wzrost o 200%

Nowy operator sklepów convenience na stacjach paliw BP widzi duży potencjał w tym kanale. Jeszcze w tym roku zamierza uruchomić sześć placówek Easy Auchan.

Pod koniec ub.r. Auchan zawiązał współpracę z koncernem BP, co zaowocowało już trzema sklepami na jego stacjach pod nowym szyldem Easy Auchan. Wszystkie są w Warszawie przy: al. Jerozolimskie 144 C, ul. Patriotów 317, i na ul. Trakt Brzeski 50.

- Widzimy duży potencjał rozwoju formatu convenience na stacjach paliw. Do końca roku planujemy otworzyć jeszcze sześć takich placówek w Warszawie i Krakowie – ujawnia Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Firma reklamuje je jako miejsce na codzienne zakupy, nie tylko przypadkowe po drodze. Na półkach w Easy Auchan jest ponad 1900 produktów, w tym świeże i szybkie do przygotowania artykuły spożywcze, a także środki chemiczne, produkty bio i wegańskie. Wśród nich są także produkty marek własnych Auchan, w tym marki Pewni Dobrego.

Warty podkreślenia jest fakt, że sklepy Easy Auchan otwarte są 7 dni w tygodniu, przez całą dobę. Można w nich odebrać zakupy online z www.auchandirect.pl bez kosztów dostawy.

Auchan świętuje właśnie 25-lecie istnienia na polskim rynku. Do tej pory firma zainwestowała w naszym kraju 8 mld zł i prowadzi 116 sklepów we wszystkich formatach handlowych (hipermarkety, supermarkety, convenience, sprzedaż online). Operator wciąż zamierza rozwijać każdy format swojej handlowej działalności, w tym w kanale hipermarketów. - Będziemy rozwijać się omnikanałowo, nie mamy innego wyboru - tłumaczy dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Auchan zatrudnia 20 tys. pracowników, z czego 95%, czyli 17604 osób, jest akcjonariuszami przedsiębiorstwa.

Katarzyna Pierzchała 4370 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.