Eurocash kształci logistyków

Brakuje rąk do pracy w logistyce, dlatego też Akademia Umiejętności Eurocash podjęła się kształcenia jej przyszłych pracowników.

Na zdjeciu: Agata Wrzecionowska-Dzierba, menedżer Akademii Umiejętności Eurocash

Według szacunków Konfederacji Lewiatan zatrudnienie w logistyce w 2021 r. może utrzymać się na poziomie z początku 2020 r., a nawet wzrosnąć o 4-5% w skali roku. W związku z tym Akademia Umiejętności Eurocash postanowiła przyciągnąć młode pokolenie logistyków, organizując „Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych”. Wzięło w nim udział 1396 uczniów z 40 szkół branżowych i techników w całej Polsce. Podczas Festiwalu uczestnicy mogli zastanowić się nad tym, jak chcieliby kształtować swoją ścieżkę kariery oraz poznać tajniki pracy w logistyce.

- Logistyka to kolejna po handlu detalicznym branża, którą Akademia Umiejętności Eurocash chce zainteresować młodzież wchodzącą na rynek pracy – mówi Agata Wrzecionowska-Dzierba, menedżer Akademii Umiejętności Eurocash.

Jej zdaniem obie branże są bardzo rozwojowe i zmagają się ze stałym deficytem pracowników. Kiedy inni w czasach kryzysu tną zatrudnienie – handel i logistyka rekrutują. - Celem naszego Wirtualnego Festiwalu było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w obszarze szeroko rozumianej logistyki, zawodów takich jak magazynier, planista łańcucha dostaw, administrator, planista transportu. Kształcimy również przyszłych kierowników magazynu oraz kierowników transportu - wymienia Wrzecionowska-Dzierba.

Ma przy tym nadzieję, że w przyszłości uczniowie ci dołączą do Grupy Eurocash i będą rozwijać i wspierać rynek handlu niezależnego w obszarze logistyki.

II edycja Festiwalu podzielona była na pięć osobnych webinarów. Podczas nich uczniowie mogli dowiedzieć się: jak planować ścieżkę kariery i szukać pracy (2 części); jak przygotować się do procesów i rozmów rekrutacyjnych; jak wygląda specyfika pracy w branży logistycznej; jakie są trendy i przyszłość tej branży.

Akademia Umiejętności Eurocash od 10 lat nieprzerwanie dostarcza przedsiębiorcom nowoczesne narzędzia edukacyjne, wsparcie merytoryczne i praktyczną wiedzą przekazywaną w sposób przystępny i wygodny w formie online i offline. Od początku epidemii prowadzi bezpłatne webinaria oraz warsztaty online dla właścicieli sklepów spożywczych z poradami ekspertów nt. szybko zmieniających się przepisów prawnych, np. związanych z prawem pracy czy regulacji i przepisów sanitarnych związanych z BHP w sklepie spożywczym. W 2020 roku w webinariach  wzięło udział ponad 23 tys. osób. W 2020 roku na platformie edukacyjnej Akademii Umiejętności Eurocash wykonanych zostało ponad 60 tys. kursów e-learningowych.

Grupa Eurocash to firma od 25 lat zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak Abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben oraz Kontigo. Grupa rozwija również sieć własnych sklepów detalicznych.

Katarzyna Pierzchała 5193 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.