Które branże wznowią działalność w maju? Dowiemy się w środę

Rzecznik prasowy rządu zapowiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk, że w połowie przyszłego tygodnia rada ministrów przedstawi szczegółowy plan odmrażania gospodarki w maju.

W 11 województwach od poniedziałku 26 kwietnia ruszą salony fryzjerskie i kosmetyczne. O tym, które branże wznowią działalność w maju dowiemy się dwa dni później.

- W połowie przyszłego tygodnia przedstawimy plan odmrażania gospodarki na maj. Będzie on kompleksowy. Będzie pokazywał, w jakich terminach i pod jakimi warunkami będą otwierane poszczególne gałęzie - powiedział w piątek w Radiu Gdańsk rzecznik rządu Piotr Müller.

Zapytany o to, czy przed długim weekendem majowym rząd planuje poluzować jakieś obostrzenia, Müller odparł, że wszystkie decyzje będą uzależnione od sytuacji epidemicznej: przyrostu zakażeń, liczby zajętych łóżek w szpitalach, a także liczby osób zaszczepionych.

Dodał, że w Polsce wykonano dotychczas ok. 9,5 mln szczepień, z czego ponad 7 mln pierwszą dawką.

Przypomnijmy, że w 11 z 16 województw od poniedziałku 26 kwietnia będą mogły ponownie ruszyć salony fryzjerskie i kosmetyczne (nie dotyczy to Górnego i Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Wielkopolski i ziemi łódzkiej). Minister zdrowia Adam Niedzielski zasugerował na środowej (21 kwietnia) konferencji prasowej, że po majowym weekendzie będą mogły ruszyć instytucje kultury oraz obiekty sportowe na świeżym powietrzu.

- (...) Przedstawimy szczegółowy plan postępowania dla całego maja, który będzie zakładał przywracanie funkcjonowania takich branż jak hotelarska i gastronomiczna - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zbliża się istotny dla tych branż okres komunijno-weselny, stąd wiele osób oczekuje informacji, które pomogą im zaplanować te rodzinne uroczystości.

Na otwarcie czekają też sklepy w galeriach handlowych inne niż spożywcze czy drogeryjne, markety budowlane i sportowe.

(PAP)

Magdalena Weiss 3120 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.