Lewiatan o inwestycjach w sklepy w 2021 r.

Sieć ma niemałe plany otwarć i modernizacji placówek. W zeszłym roku jej łączne obroty przekroczyły 14,2 mld zł.

PSH Lewiatan od początku roku w ramach sieci uruchomił kilkadziesiąt nowych sklepów. Z ich oferty skorzystają m.in. mieszkańcy Częstochowy, Pcimia, Gdańska, Darłowa czy Wołomina.

- W tym roku mamy ambitne plany związane z rozwojem sieci. W minionym roku pomimo pandemii otworzyliśmy 170 sklepów, w tym roku zamierzamy powiększyć naszą sieć o 250 nowych punktów. Od stycznia do marca do naszej sieci dołączyły 43 sklepy. Dla porównania w pierwszej połowie minionego roku do Lewiatana włączyliśmy 74 sklepy - komentuje Robert Rękas, prezes zarządu Lewiatan Holding.

- To, co mnie szczególnie cieszy to fakt, że na otwarcie nowych placówek decydują się przedsiębiorcy, którzy już z nami współpracują. Rekordziści mają nawet po kilkanaście sklepów w danym regionie. Rośnie też średnia powierzchnia otwieranych sklepów, dziś to już 200 mkw. W grupie nowo otwartych sklepów są jednak i tacy, którzy po raz pierwszy będą działać pod szyldem Lewiatana - dodaje.

Nowo otwarte sklepy mają łącznie blisko 8600 mkw., a średnia powierzchnia otwieranego sklepu w przybliżeniu wynosi obecnie 200 mkw. Powierzchniowo, najwięcej placówek powstało na zachodzie Polski oraz w Małopolsce i na Mazowszu. Nowe sklepy zostały otwarte m.in. w: Bieżuniu i Brwilnie (woj. kujawsko-pomorskie), Mogilnie (woj. wielkopolskie), Krakowie, Nowym Sączu i Pcimiu (woj. małopolskie), Kobyłce (woj. mazowieckie) czy Darłowie i Wisełce (woj. zachodniopomorskie). Największy z otwartych sklepów znajduje się natomiast w Barlinku. Łączna powierzchnia hali sprzedażowej wynosi tu 1300 mkw.

- Postawiliśmy na rozwój, aby zapewnić jak największy komfort i bezpieczeństwo naszym klientom. Każdy nowy sklep jest tworzony z myślą o wygodzie osób robiących w nim zakupy. Modernizujemy też starsze sklepy, często przy tej okazji zwiększając ich powierzchnię - powiedział Marcin Poniatowski, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu Lewiatan Holding.

Nowo otwarte sklepy zostały kompleksowo przystosowane do standardów sieci Lewiatan i wykorzystują rozwiązania zwiększające komfort klientów. Po remoncie sklepy charakteryzuje nowy układ przestrzeni. Każdy z nich jest również przyjazny środowisku ze względu na zastosowane w nim rozwiązania oszczędzające energię elektryczną, takie jak: oświetlenie LED czy nowoczesne zamykane regały chłodnicze na nabiał i energooszczędne lady mięsne.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku sieć przeprowadziła też gruntowne remonty w 55 placówkach. Część z nich w wyniku modernizacji znacząco zwiększyła powierzchnię sprzedaży, jak np. sklep we Wrocławiu. Wszystkie zostały wyposażone w nowoczesne lady mięsno-wędliniarskie oraz piece do wypieku pieczywa na miejscu. W wybranych placówkach pojawiły się tzw. lady ciepłe, z których serwowane są klientom gotowe potrawy obiadowe lub punkty mini bistro oferujące gorące napoje i hot-dogi. Sieć Lewiatan stawia na handel produktami świeżymi pochodzącymi od lokalnych producentów, dlatego asortyment ten został znacznie lepiej wyeksponowany na terenie modernizowanych sklepów. Przy wejściu do sklepu zlokalizowane zostały stoiska z warzywami  owocami.

- Planujemy, że do końca roku remonty przeprowadzimy jeszcze w 140 placówkach. Dążymy do wypracowania jednolitego standardu wszystkich placówek zrzeszonych w naszej sieci, co dla klientów będzie gwarancją jakości jaką sklepy Lewiatan oferują w całej Polsce - dodaje Marek Warejko, kierownik ds. rozwoju sieci Lewiatan.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan to jedna z najdłużej funkcjonujących sieci franczyzowych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek sklepów detalicznych na polskim rynku. Na koniec 2020 roku w sieci zrzeszone było ponad 3 200 placówek handlowych zatrudniających 30 000 pracowników. Łączne obroty PSH Lewiatan w 2020 roku przekroczyły 14,2 mld zł.   

Joanna Hamdan 12223 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.