Leroy Merlin przejmuje sklepy po Tesco

Wyjaśniła się przyszłość obiektu handlowego po byłym Tesco przy ulicy Połczyńskiej w Warszawie. Na mapie stolicy powstanie nowy sklep sieci Leroy Merlin.

Leroy Merlin Polska zakupiła właśnie nieruchomość zlokalizowaną przy ul. Połczyńskiej w Warszawie. Jest to już 5. sklep Tesco przejęty przez Leroy Merlin. Dzięki tej inwestycji firma zamierza umocnić swoją pozycje w aglomeracji warszawskiej realizując jednocześnie strategię rozwoju sieci w Polsce, która obecnie liczy 69 sklepów.

Nowy sklep Leroy Merlin przy ul.Połczyńskiej, po przebudowie, dołączy do 8 dotychczasowych sklepów w aglomeracji warszawskiej. Szczególnie docenią to mieszkańcy Bemowa i Woli oraz miejscowości usytuowanych na zachód od Warszawy. Sklep będzie zlokalizowany w dogodnym miejscu, tuż przy węźle komunikacyjnym Mory, zapewniając możliwość łatwego dojazdu zarówno dla klientów zmotoryzowanych oraz tych korzystających z komunikacji miejskiej. W perspektywie kilku lat dosłownie przy samym sklepie powstanie końcowa stacja drugiej linii metra.

Dzięki dużej całkowitej powierzchni obiektu, ponad 30 000 mkw., Leroy Merlin zapowiada stworzenie unikalnego miejsca realizacji potrzeb klientów związanych z domem i ogrodem. Wszystko w jednym miejscu, od projektu aż po montaż. Nie bez znaczenia jest również bezpośrednie sąsiedztwo innych obiektów handlowo-usługowych.

Przy obiekcie będzie dostępny parking na około 800 miejsc, w tym miejsca dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowy sklep Leroy Merlin to również ok. 160 nowych miejsc pracy bezpośrednio w sklepie. Wraz z nową inwestycją powstaną dodatkowe miejsca pracy u partnerów świadczących różnego rodzaju usługi na rzecz sklepu i jego klientów. Wkrótce na stronie kariera.leroymerlin.pl firma będzie informować o rozpoczęciu rekrutacji.

W nowym sklepie, tak jak we wszystkich istniejących obiektach Leroy Merlin, realizowane będą inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności oraz działania związane z edukacją proekologiczną, w tym lubiane przez najmłodszych warsztaty Dzieciaki Sadzeniaki.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów aktualnie sklepy Leroy Merlin prowadzą sprzedaż dla klientów indywidualnych jedynie online i na telefon z odbiorem przed sklepem lub z dostawą. Otwarte są za to dla klientów indywidualnych ogródki zewnętrzne. Sklepy są otwarte jedynie dla przedsiębiorstw i ich przedstawicieli.

Leroy Merlin to sieć sklepów budowlano-dekoracyjnych (DIY). Rozpoczęła działalność w roku 1923 we Francji. Od 1979 roku jest stowarzyszona z rodzinną grupą finansową Association Familiale Mulliez (AFM). W 2006 r. z firm branży budowlanej, które należały do AFM, utworzono ADEO.

Firma Leroy Merlin rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą. W tej chwili działa 69 sklepów stacjonarnych, sklep internetowy leroymerlin.pl oraz portal oferia.pl.

Katarzyna Pierzchała 4358 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.