Oney Raty weszły do sieci Auchan

Auchan jest pierwszą siecią, która wdrożyła Oney Raty we wszystkich swoich hipermarketach. Tym samym klienci tej sieci jako pierwsi skorzystają z nowej usługi, która umożliwia zdalne rozłożenie płatności za zakupy na raty. Rozwiązanie zaprojektowała i wdrożyła Oney Polska.

Wdrożenie rozwiązania poprzedzone zostało półtoramiesięcznym pilotażem prowadzonym w czterech sklepach. Od 22 kwietnia usługa jest dostępna dla wszystkich klientów sieci Auchan.

- Oney jest naszym strategicznym partnerem od momentu rozpoczęcia działalności w Polsce. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że usługi oferowane dla naszych klientów ułatwiają im życie, są nowoczesne, szybkie i proste w obsłudze. Oney Raty z pewnością będą wsparciem dla dokonywanych przez nich zakupów – uważa Małgorzata Piekarska, dyrektor Marki/Klienta/Data/Digital/IT/Projektów Auchan Retail Polska.

Oney Raty to aplikacja mobilna, która może zostać wdrożona w dowolnym sklepie stacjonarnym lub punkcie obsługowym. Umożliwia klientom samodzielne uzyskanie pożyczki, dzięki której sfinansują całość lub część zakupów. By skorzystać z aplikacji potrzebny jest jedynie smartfon, numer dowodu osobistego i dostęp do bankowości internetowej. Cały proces zajmuje kilka minut i składa się z trzech kroków: wypełnienie krótkiego wniosku na stronie oneyraty.pl, akceptacja umowy, po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej oraz płatność w kasie sklepu, za pomocą otrzymanego kodu.

- Do tej pory tylko klienci e-commerce mogli bezpośrednio korzystać z dedykowanych fintechowych rozwiązań kredytowych. Oney Raty to pierwsze rozwiązanie na rynku, które wypełnia lukę w oferowaniu digitalowych usług kredytowych dla stacjonarnych sklepów i punktów usługowych – mówi Stephane Tanter, prezes Oney Polska. - Stworzyliśmy narzędzie, które z jednej strony służy do zwiększania sprzedaży bez angażowania sprzedawców. Z drugiej strony klienci sklepów otrzymują intuicyjny i szybki proces z łatwą finalizacją zakupu oraz atrakcyjne koszty finansowania – dodaje.

Z perspektywy sklepu implementacja rozwiązania zaprojektowanego przez Oney Polska jest prosta. Dzięki temu, że cały proces przebiega online, nie powoduje wydłużenia obsługi na kasie. Auchan zdecydowało się na model współpracy z integracją techniczną Oney Raty z systemem kasowym. Proces obsługi jest wtedy jeszcze prostszy. W celu zrealizowania płatności kasjer skanuje tylko kod widoczny na smartfonie klienta. Integracja z systemem kasowym nie jest jednak wymagana. Dla małych sieci handlowych i punktów usługowych dostępna jest platforma, gotowa do wdrożenia bez zaangażowania działów IT.

Partnerem odpowiedzialnym za dostarczenie rozwiązania pożyczkowego jest fintech Smartney, siostrzana spółka również należąca do francuskiej Grupy Oney Bank.

Oney Polska dostarcza nowoczesne produkty finansowe, takie jak karty kredytowe, kredyty ratalne i gotówkowe. Oferta dostępna jest w sklepach Auchan, Leroy Merlin, Bricoman. Firma zatrudnia blisko 400 osób i posiada ponad 100 punktów w całej Polsce. Oney. Jest częścią międzynarodowej Grupy Oney Bank, która od ponad 35 lat zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań płatniczych oraz usług finansowych dedykowanych branży retail. Firma współpracuje z 550 partnerami z branży handlu detalicznego i e-commerce, obsługując 7,8 mln klientów w Europie. Od 2019 roku Oney Bank ma dwóch udziałowców: BPCE (50,1%) i Auchan Holding (49,9%).

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct. Sieć świętuje właśnie 25. urodziny w Polsce.

Katarzyna Pierzchała 4358 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.