Franczyza Auchan: operator ujawnia plany

Do końca 2022 r. Auchan chce mieć 300 sklepów włączonych do swojej sieci franczyzowej. Planuje też rozwój sklepów convenience na stacjach paliw BP.

Na zdjeciu: Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska

Auchan świętuje 25-lecie istnienia na polskim rynku, co stworzyło okazję do podsumowania jej działalności. Odbyło to się podczas jubileuszowej konferencji prasowej, na której to Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska poinformował, że do tej pory firma zainwestowała w naszym kraju 8 mld zł i prowadzi 116 sklepów we wszystkich formatach handlowych (hipermarkety, supermarkety, convenience, sprzedaż online). Co warte zauważenia, Auchan zatrudnia 20 tys. pracowników, z czego 95%, czyli 17604 osób, jest akcjonariuszami przedsiębiorstwa.

- Gdy zaczynaliśmy działalność w Polsce, był to dla nas kraj bardzo obiecujący. I po 25 latach nadal jest! - przyznaje Gérard Gallet.

Dlatego też operator zamierza w najbliższych latach nadal rozwijać każdy format swojej handlowej działalności, w tym w kanale hipermarketów. - Będziemy rozwijać się omnikanałowo, nie mamy innego wyboru - tłumaczy dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

W planach są więc modernizacje i budowy nowych obiektów, ale też mocniejsze wejście we franczyzę. Do 2022 r. firma chce zrzeszać 300 sklepów właśnie we franczyzie. Do wyboru są tu trzy formaty: hipermarket Auchan o powierzchni od 5 000 do 19 000 mkw., Auchan Supermarket o powierzchni od 500 do 2 500 mkw. oraz mniejsze Moje Auchan – tu preferowana powierzchnia sali sprzedaży waha się między 200-500 mkw.

Jak na razie Auchan nie jest mocny we franczyzie. Obecnie w tej formie współpracy ma 2 hipermarkety, 9 supermarketów Auchan Supermarket i 3 sklepy Easy Auchan.

Gérard Gallet ujawnia ponadto, że widzi duży potencjał rozwoju formatu convenience na stacjach paliw.

Pod koniec ub.r. operator zawiązał współpracę z koncernem BP, co zaowocowało już trzema sklepami na jego stacjach pod nowym szyldem Easy Auchan.

- Do końca roku planujemy otworzyć jeszcze sześć takich placówek w Warszawie i Krakowie – ujawnia szef Auchan w Polsce.

Z okazji jubileuszu warto też przypomnieć, że pierwszy sklep Auchan w naszym kraju został uruchomiony 14 maja 1996 r. w podwarszawskim Piasecznie. Hipermarket działa do dziś i w międzyczasie zwiększył swą powierzchnię z 8 tys. mkw. do 14 tys. mkw.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 4370 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.