6 mln sztuk papierosów ukrytych w transporcie lodówek!

Transport z kontrabandą jechał na Litwę a zatrzymany został podczas kontroli drogowej w Barwinku. Łącznie znaleziono i zarekwirowano 312 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas kontroli samochodu ciężarowego w Barwinku wykryli ponad 6 mln sztuk papierosów. Kontrabanda ukryta była w transporcie lodówek – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Dodała, że samochód ciężarowy jechał z Rumunii i zgodnie z dokumentami przewoził lodówki, które miały trafić na Litwę. - W czasie kontroli okazało się, że za lodówkami znajduje się 19 palet z kartonowymi opakowaniami. Było w nich ukryte 6 mln 240 tys. sztuk papierosów, czyli 312 tys. paczek bez polskich znaków akcyzy – zaznaczyła Chabowska.

Rynkowa wartość towaru została oszacowana na 4,6 mln zł.

Przeciwko kierowcy pojazdu zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe, które prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Jak powiedziała Chabowska, mężczyźnie grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do 5 lat. Na wniosek prokuratury Sąd Okręgowy w Krośnie aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

(PAP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.