Drony w Decathlonie: ruszają testy

W połowie kwietnia firma Spartaqs Group, działająca w branży high-tech i skupiająca się wokół szeroko pojętej robotyki, automatyki i elektroniki, wspólnie z partnerem - spółką LDT z Lublina oficjalnie rozpoczęła pilotaż systemu transportu dronów wdrożonego dla sieci detalicznej Decathlon.

Jak informuje firma Spartaqs, Decathlon dostrzegł ogromny potencjał w rozwiązaniach Spartaqs oferowanych przez LDT.

- Realizacja polega na efektywnym i ekonomicznym przeniesieniu asortymentu między sklepami na terenie miasta, a ostatecznie na dostawach z magazynów centralnych do sklepów Decathlon w całej Polsce - podaje firma.

Z tej okazji ruszyła pierwsza publiczna prezentacja najnowszego dronoidu transportowego - HERMES II. Nowa konstrukcja ma zasięg ponad dwukrotnie dłuższy niż jej poprzednik, co pozwala jej skutecznie wykonywać operacje nawet na terenie województwa, w tym w trudnych warunkach pogodowych. Więcej o tej rewolucyjnej platformie wkrótce.

Pierwszy lot w obecnie opracowywanym systemie transportu dronów odbędzie się 6 maja 2021 r. Jest to drugi tak poważny pilotaż, który firma wdraża dla swoich partnerów.

Będziemy na bieżąco informować o postępach prac.

Marka Decathlon świętuje w tym roku dwudziestolecie swojej obecności na polskim rynku. To obecnie 60 sklepów, w których pracuje ponad 3500 osób. To także dwa magazyny w Polsce i budowana właśnie fabryka rowerów.

Zdjęcie: Spartaqs Group - LinkedIn