Od maja konkretne terminy szczepień dla dorosłych Polaków

Jest harmonogram rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19 dla kolejnych roczników w okresie od 26 kwietnia do 1 maja.

Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień, przedstawił harmonogram rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19 dla kolejnych roczników. Podkreślił, że zgodnie z wytycznymi premiera Mateusza Morawieckiego od 09.05 wszystkie osoby powyżej 18 r. ż. będą mogły zapisać się na konkretny termin szczepienia.

- 7 maja, 8 i 9 maja będziemy uruchamiali po trzy roczniki. To są najmłodsi Polacy, którzy mogą się szczepić. I de facto od 9 maja już wszyscy będą mieli wystawione e-skierowania, wszyscy będą mogli się rejestrować na kolejne terminy szczepień - powiedział Dworczyk.

Według danych z 20 kwietnia w Polsce wykonano dotąd 9 mln szczepień, z czego prawie 6,7 mln pierwszą dawką.

W okresie wakacyjnym mieszkańcy naszego kraju powinni osiągnąć populacyjną odporność na COVID-19. Tak przynajmniej ocenia rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Według niego szczepienia trzeba będzie powtarzać ze względu na mutacje wirusa.

Ilona Mrozowska 4083 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.