Dostawa e-zakupów w kwadrans już wkrótce w Warszawie

JOKR - aplikacja mobilna do zakupów online z błyskawiczną dostawą - rozpoczyna ekspansję. Jeszcze w tym kwartale ma się pojawić w Warszawie.

Jokr, wspierany przez SoftBank, Tiger Global, HV Capital oraz polski fundusz Market One Capital, uruchamia globalną platformę umożliwiającą wygodne zakupy online z błyskawiczną dostawą.

Jokr to aplikacja mobilna do zakupów online z błyskawiczną dostawą, która rozpoczyna działalność w wybranych miastach Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej. Jednym z pierwszych miejsc, w których zadebiutuje, jest Warszawa. Aplikacja działa już w Mexico City (Meksyk), Limie (Peru) i São Paolo (Brazylia). W planach jest szybka ekspansja, m.in. w Nowym Jorku (USA), Bogocie (Kolumbia), a także w kolejnych miastach Europy i Ameryki Łacińskiej.

Warszawa na pierwszej linii

- Warszawa jest jednym z pierwszych miast na świecie, gdzie Jokr buduje swoją obecność. Jest to raczej sytuacja wyjątkowa: zazwyczaj polski rynek jest dla globalnych graczy ważny, ale nie priorytetowy, co oznacza, że po sukcesie w innych krajach Polska wchodzi do gry z kilkuletnim opóźnieniem. Tym razem powstaje start-up, wspierany przez największe globalne fundusze VC, i Polska jest na pierwszej linii frontu - zauważa Marcin Kurek, współtwórca funduszu VC Market One Capital.
 
Polski zespół prowadzi intensywną rekrutację do warszawskiego oddziału. Poszukiwany jest m.in. general manager.
 
- Mamy wszystkie atuty by szybko zdobywać polski rynek. Zbudowaliśmy już silny i kompetentny zespół, w którego DNA jest sprawna egzekucja. W ciągu najbliższych miesięcy chcemy zatrudnić kolejne kilkadziesiąt osób - z którymi wspólnie zmienimy zasady gry w zakresie błyskawicznych dostaw online w Polsce podkreśla Piotr Lagowski, współzałożyciel Jokra. - Od początku budujemy nasz team w oparciu o wartości, które stoją za sukcesem profesjonalnych drużyn sportowych - grę zespołową, zaufanie i transparentność, gotowość na feedback czy odpowiedzialność za swoje działanie - dodaje Piotr Lagowski.

Dostawa w maksymalnie 15 minut

Światowy rynek handlu detalicznego wart jest 8 bilionów dolarów, z czego tylko około 3% stanowią zakupy online. To stwarza ogromne możliwości dla platformy. Jokr tworzy globalną platformę, dzięki której możliwe są błyskawiczne dostawy produktów spożywczych i nie tylko. Wykorzystuje do tego sieć tzw. “darkstores”, czyli magazynów obsługujących daną lokalizację.
 
- Dzięki takiej mikrolokalności, nasza platforma zapewnia natychmiastową i szybką dostawę klientom - w czasie do 15 minut - podkreśla Piotr Lagowski.
 
Ważną cechą rozwiązania Jokra - opartą na analizie danych i technologii - jest umiejętność dostosowywania oferty do potrzeb konkretnej społeczności lokalnej. Aplikacja na bieżąco analizuje dane zakupowe, dzięki czemu oferta produktowa staje się coraz bardziej dopasowana do potrzeb konsumentów mieszkających na danym obszarze. Takie podejście otwiera też drogę dla lokalnych sprzedawców i producentów.