Kolejna automaty do odbioru przesyłek budowlanych

SelfMaker to kolejna firma, która tworzy własne automaty paczkowe, ale służące do odbioru dużych i ciężkich zamówień budowlanych w Leroy Merlin. Tego typu urządzenia - Bricomaty - stworzyła też Grupa Muszkieterów.

SelfMaker stworzył automat w wersji Big Size – w pełni zautomatyzowane i skomputeryzowane urządzenie, przystosowane do realizacji dużych i ciężkich zamówień, typowych dla sklepów budowlanych.

- Zauważyliśmy, że w czasie pandemii nie maleje zainteresowanie ofertą marketów DIY. Jednak w obawie przed zakażeniem, wolimy robić zakupy przez internet. Automat w wersji big size rewolucjonizuje ten proces. Klienci mogą podjechać pod urządzenie i odebrać swoje zakupy o dowolnej porze dnia lub nocy, a nawet w przypadkach ograniczenia handlu dla segmentu DIY, bez kontaktu z obsługą czy stania w kolejce - mówi Marek Wieteska, prezes zarządu SelfMaker.

Firma SelfMaker zaprojektowała i wykonała tzw. Szybkomat dla Leroy Merlin - jednej z wiodących sieci budowlanych w Polsce, a także stworzyła oprogramowanie do zarządzania nim oraz aplikację dla klientów. Za jej pomocą można otworzyć skrytkę korzystając z QR kodu lub hasła SMS. Pozwala także na zdalne otwarcie skrytki z poziomu telefonu, dzięki czemu odbiór zamówienia przebiega całkowicie bezdotykowo.

W tej chwili urządzenia zostały wdrożone w 12 sklepach sieci budowlanej (firma nie informuje jakiej), łącznie w 10 miastach Polski.

Tego typu rozwiązanie ma już Grupa Muszkieterów - tzw. Bricomaty dostępne są już w 50 lokalizacjach.

SelfMaker to spółka technologiczna, projektująca i budująca multifunkcyjne urządzenia samoobsługowe, narzędzia integracyjne oraz oprogramowanie w pełni dostosowane do potrzeb klientów w różnych gałęziach rynku. W portfolio firmy znajdują się m.in. kioski i kasy samoobsługowe, zautomatyzowane kioski dezynfekujące czy urządzenia automatyzujące sprzedaż.  


Ilona Mrozowska 4593 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.