Zmarł twórca EPI Marketu

67-letni Michał Kosela z Wrocławia, twórca sklepu EPI Market, zmarł w sobotę 17 kwietnia w Berlinie.

Informację o śmierci biznesmena, który w 1994 roku otworzył EPI Market przy ulicy Komandorskiej podał były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz europoseł, były minister kultury i dziedzictwa narodowego, wywodzący się również z Wrocławia Bogdan Zdrojewski.

"Aż trudno uwierzyć. Wciąż pełen energii, pomysłów, troski o rodzinę... EPI to symbol zmian we Wrocławiu. Jakości, różnorodności, otwartości. Ostatnia moja rozmowa dotyczyła pandemii... jej konsekwencji, skutków, strat,
zmian w postrzeganiu świata przez dużo młodsze pokolenie od nas. Z jednej strony cieszył się życiem, z drugiej wciąż marzył o normalności... empatii, braku wojenek, otwartym Wrocławiu... - napisał Bogdan Zdrojewski.

"Chciałem mieć taki sklep, w którym sam chętnie robiłbym zakupy" - czytamy cytat z Michała Koseli na stronie EPI Marketu.

EPI Market był pierwszym we Wrocławiu wielkopowierzchniowym sklepem delikatesowym. Uruchomił też własny zakład produkcyjny we Wrocławskich Bielanach, w którym produkuje wyroby ciastkarsko-piekarnicze i garmażeryjne pod marką "wyrób własny EPI".

Magdalena Weiss 3106 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.