Największa niemiecka drogeria wchodzi do Polski

Sieć dm, największa niemiecka drogeria i największy konkurent Rossmanna, uruchamia w Polsce swoją siedzibę.

Zdjęcie: Shutterstock

O sprawie doniosła "Gazeta Wrocławska". To właśnie w tym mieście sieć dm - licząca niemal 4000 sklepów w 13 krajach Europy (w tym ponad połowę w Niemczech) poszukuje do "nowo powstającej sieci sklepów". Na niemieckim rynku jest to największa sieć drogerii, która przegania Rossmanna. dm-drogerie markt GmbH zatrudnia w Niemczech 41 tys. osób.

Plany są już dość zaawansowane. Dealer umieścił już ogłoszenia o pracę na polskich portalach z ofertami pracy. dm szuka etatowego kierownika regionalnego dla oddziału we Wrocławiu, kierownika oddziału oraz konsultantów IT. Kandydaci mogą przesyłać swoje dokumenty na niemiecki adres e-mail dm.

Jak pisze Lebensmittel Zeitung, do tej pory dm zarządza swoją międzynarodową działalnością z austriackiej spółki z siedzibą w Salzburgu. Austriacy zrobili też ostatnio krok w ekspansji za granicę, do Włoch. Najsilniejszym rywalem w Polsce będzie Rossmann, który jako lider rynku jest już tam reprezentowany z 1500 sklepami i ponad dwoma miliardami euro sprzedaży i generuje dwucyfrowe zwroty.

Niemniej jednak dm uważa, że polski rynek oferuje sporo możliwości, ponieważ jest dość rozdrobniony. Należący do Jeronimo Martins, właściciela Biedronki szyld Hebe jest daleko w tyle za Rossmannem ze sprzedażą na poziomie 300 mln euro w 2019 r.

Drogeria dm to sieć sklepów oferująca kosmetyki, środki do pielęgnacji włosów i ciała, artykuły medyczne, artykuły gospodarstwa domowego i zdrową żywność.

Wiadomo, że firma planuje bardzo dużą ekspansje na terenie całego kraju, a we Wrocławiu ma powstać jej centrala. Ilość nowych miejsc pracy w centrali ma zwiększać się razem ze wzrostem liczby sklepów, ale dm już rozpoczęła rekrutację. Na razie nie ma bliższych informacji o tym, gdzie mają powstać pierwsze sklepy sieci.

Obecnie można składać zgłoszenia na następujące stanowiska we wrocławskiej centrali:

- managera regionalnego (który ma kierować rozwojem 12-15 sklepów)

- kierownika sklepu

- (junior) IT consultant SAP ERP / (junior) SAP application supervisor.

Wszystkie stanowiska są pełnoetatowe i oferowane we Wrocławiu, z czego można wnosić, że to właśnie w stolicy Dolnego Śląska powstaną pierwsze placówki.

 

Magdalena Weiss 3120 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.