Zwróciła uwagę w sklepie na brak maseczki. Mężczyzna ciosem powalił ją na ziemię

W weekend sieć obiegło nagranie, na którym widać jak mężczyzna stojący w kolejce do kasy w hipermarkecie powala ciosem na ziemię kobietę, która miała mu zwrócić uwagę na brak maseczki. Sprawę bada policja.

Do zdarzenia doszło w sobotę, w Kauflandzie w Lesznie. Nagranie z tym zdarzeniem zamieścił na Twitterze jeden z mieszkańców. Szokujące jest nie tylko zachowanie agresywnego mężczyzny, ale obsługi sklepu - widać na nim bowiem, że nikt nie zareagował (podobnie zresztą jak nieco zdezorientowani inni klienci), a agresor spokojnie dokończył zakupy. Nikt mu nie zwrócił uwagi ani go nie zatrzymał.

"Kierownictwo sklepu, sprzedawczyni ... dlaczego ten facet poruszał się po sklepie bez maseczki, kasjerka jakim prawem go obsłużyła" - pisali w sieci oburzeni internauci.

Dopiero gdy nagranie obiegło sieć i nabrało medialnego rozgłosu, udało się ustalić, że między pobitą kobietą (w maseczce) a mężczyzną najprawdopodobniej doszło do sporu o brak maseczki.

Udało się już ustalić tożsamość mężczyzny, okoliczności zdarzenia wyjaśnia teraz leszczyńska policja.

Za tego typu zdarzenie kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

 

Ilona Mrozowska 4083 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.