Biedronka, Carrefour, teraz Lidl - przybywa outletów dużych sieci

Po cichu i bez rozgłosu. W połowie marca Lidl otworzył w Polsce swój pierwszy outlet. W Opolu. Biedronka taki ruch ma już za sobą - jej pierwszy outlet powstał w lipcu 2018 r. w Poznaniu. Podobny koncept rozwija od niedawna Carrefour.

Sieć dyskontów Lidl uruchomiła pierwszy sklep w formacie outletu, w którym produkty inne niż żywność, głównie przemysłowe, można kupić z dużymi zniżkami (rzędu 80%). Outlet Lidla powstał w Opolu - dowiedział się Business Insider Polska.

Jak poinformowała portal Aleksandra Robaszkiewicz, head of communications w Lidl Polska, obiekt powstał w połowie marca przy ul. Ozimskiego 84 (wcześniej działał tam tradycyjny sklep Lidl). Jest to rozwiązanie testowe i pierwsze tego typu w sieci Lidl.

Sklepy Outlet od 2018 r. ma Biedronka - pierwszy zaczął działać w Poznaniu w 2018 r. Kolejny został otwarty 14 lutego 2019 r. w Gdańsku, a trzeci powstał w Krakowie w lutym 2021 r. Biedronka ma też Towaroteki - jeszcze innych koncept niż outlety. Są uruchamiane od lat w danej lokalizacji w okresie, w którym Jeronimo Martins dysponuje jeszcze prawem do użytkowania nieruchomości przez pewien czas lub też w obiektach, w których znajduje się sklep Biedronka, a gdzie można wykorzystać dodatkową przestrzeń (np. osobne pomieszczenie). W  Towarotekach dostępne są m.im. kosmetyki, chemia, meble, zabawki, dekoracje czy tekstylia.

Strefy outletowe od niedawna, bo od listopada ub.r., powstają w Carrefourze.  Strefa ta oferuje klientom kilkaset produktów w kategoriach non-food z rabatami do 70%. Koncept testowany był najpierw w trzech lokalizacjach - w hipermarketach w Warszawie (CH Atrium Targówek), Gdańsku (Galeria Morena) i Krakowie (PH Zakopianka).

Testy spełniły oczekiwania klientów poszukujących korzystnych okazji zakupowych i doceniających zarówno konkurencyjne ceny, jak również szeroką dostępność towarów. Dlatego w kwietniu br. do portfolio sklepów, w których działają strefy Outlet Carrefoura dołączyły trzy nowe hipermarkety -  w stołecznej Galerii Wileńskiej przy ul. Targowej 72, na warszawskim Bemowie przy ul. Powstańców Śląskich 126, a także w Łodzi przy ul. Szparagowej 7.

Ilona Mrozowska 4097 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.