Obostrzenia przedłużone, hotele nieczynne do 3 maja

Rząd kolejny raz przedłuża aktualnie obowiązujące restrykcje, tym razem do niedzieli 25 kwietnia. Są jednak wyjątki. Wiadomo też, że na majówkę Polacy nie wyjadą do hoteli czy pensjonatów - te pozostaną w uśpieniu do 3 maja włącznie.

- Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tys. dziennie. Nie ma dalszej eskalacji zakażeń (...), ale decyzje dotyczące obostrzeń podejmujemy na podstawie zajętych łóżek [w szpitalach - przyp. red.] i respiratorów - mówił podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dlatego aktualnie obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do niedzieli 25 kwietnia, z małymi wyjątkami. Od poniedziałku 19 kwietnia dzieci mogą wrócić do żłobków i przedszkoli. Wraca też możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu w grupach maksymalnie do 25 osób.

Minister uprzedził też pytania dziennikarzy o zbliżającą się majówkę - już wiadomo, że do 3 maja włącznie turyści nie będą mogli skorzystać z obiektów noclegowych - te pozostaną zamknięte. Wyjątkiem są m. in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych

Jeśli chodzi o luzowanie obostrzeń w kolejnych tygodniach, Niedzielski poinformował, że można się spodziewać  regionalizacji. - Jeżeli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, będziemy myśleć o dalszych krokach - powiedział.


Ilona Mrozowska 4097 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.