Aldi Nord otworzył swój 5-tysięczny sklep

W Cala Millor na Majorce ruszył właśnie 5. tysięczny sklep pod szyldem Aldi. Jest to 336 sklep tej sieci w Hiszpanii. A jak Aldi rozwija się w Polsce?

Pierwszy na Majorce sklep sieci Aldi działa od 2015 r. Nowy, 5. tysięczny sklep jest jednocześnie 9. sklepem sieci na wyspie.

- Chcemy wzmocnić swoją obecność w strategicznych dla nas regionach i dotrzeć do obszarów,
w których jeszcze nie jesteśmy obecni – mówi Valentin Lumbreras, prezes Aldi Supermercados S.L.

Choć rozwój sieci Aldi Nord odbywa się głównie w sposób organiczny, spółki Grupy systematycznie badają potencjał, jaki może wynikać z przejęć. Największą jak dotąd akwizycją w historii Grupy było przejęcie w 2020 r. przez Aldi France 549 sklepów i 3 magazynów Grupy Casino.

W Polsce Aldi liczy aktualnie 169 sklepów. W tym roku sieć planuje otwarcie 45 nowych obiektów oraz inwestycje w zieloną energię. Do końca 2021 r. placówki sieci będą dostępne w większości województw w Polsce.

- Konsekwentnie stawiamy na rozwój sieci w Polsce i mimo pandemii, nie zwalniamy tempa – mówi Tomasz Gawlik, dyrektor obszaru nieruchomości i ekspansji sieci Aldi w Polsce. - W drugiej połowie kwietnia otwieramy 170. sklep i czekamy na otwarcie dwusetnego sklepu jeszcze w tym roku – dodaje.

Aldi zatrudnia w naszym kraju prawie 3500 osób, a na świecie ponad 77 000, m.in. w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Portugalii i Hiszpanii.

Ilona Mrozowska 4097 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.