Grupa Eurocash ujawnia swoje plany wobec sieci Arhelan

Docelowo sklepy sieci Arhelan zostaną włączone w struktury franczyzowe Delikatesów Centrum, jednak będą działać pod logo Polskie Sklepy Arhelan oraz Delikatesy Centrum.

W połowie marca Eurocash poinformował, że zawarł umowę inwestycyjną, na podstawie której nabędzie 49% (a docelowo 50%) udziałów w spółce Arhelan prowadzącej ok. 100 sklepów detalicznych w północno-wschodniej Polsce. Arhelan działa od 1991 r. na terenie czterech województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Zatrudnia prawie 2000 pracowników, a jej przychody ze sprzedaży w 2020 r. przekroczyły 500 mln zł.

- Pozyskaliśmy partnera do wspólnego rozwoju sieci Delikatesy Centrum w północno-wschodniej Polsce, gdzie Arhelan już dziś prowadzi 98 sklepów detalicznych. Docelowo sklepy sieci Arhelan zostaną włączone w struktury franczyzowe Delikatesów Centrum, jednak będą działać pod logo Polskie Sklepy Arhelan oraz Delikatesy Centrum - poinformowała właśnie Grupa Eurocash.

I jak dodaje, podpisanie umowy wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Eurocash na kolejne lata, która stawia przed Grupą bardzo ambitny cel, jakim jest stworzenie największej w kraju sieci supermarketów w oparciu o sklepy własne i franczyzowe.

Transakcja uzależniona jest jeszcze od spełnienia szeregu warunków, w szczególności uzyskania przez Eurocash zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad Arhelanem.

Ilona Mrozowska 4097 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.