Słodkości Fairtrade w Lidlu nie tylko od święta

12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Czekolady. W tym roku to nie tylko święto dla smakoszy tego przysmaku, ale jednocześnie pierwszy dzień Miesiąca Fairtrade, o czym informuje sieć Lidl.

Dzień Czekolady to zdecydowanie jeden z najsłodszych i najprzyjemniejszych dni. W sklepach Lidl klienci mogą wybierać spośród ponad 50 produktów z certyfikatem Fairtrade, które znajdują się w stałym asortymencie sieci, m.in. czekolad, pralin, owoców, kawy i herbaty. Przed Wielkanocą oraz Bożym Narodzeniem ta liczba podwaja się dzięki słodyczom marki Favorina.

Wśród dostępnych w Lidlu produktów z certyfikatem Fairtrade znajdują się czekolady i praliny marki własnej J.D. Gross. Te artykuły mają szansę zaspokoić podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy. Są to m.in. czekolada gorzka z 95% kakao (6,49 zł), czekolada Ekwador z malinami (5,49 zł), karmelem (5,49 zł), migdałami i pomarańczami (5,49 zł), czy bestsellerowe praliny Owoce Morza (11,99 zł).

- Bardzo cieszymy się, że na półkach sklepów Lidl konsumenci znajdują coraz więcej produktów ze znakiem Fairtrade, wyprodukowanych z poszanowaniem ludzi i środowiska. Dzięki temu sieć Lidl realnie przyczynia się do poprawy sytuacji drobnych rolników i pracowników najemnych, żyjących z uprawy kakao, kawy, herbaty czy owoców tropikalnych – mówi Andrzej Żwawa, prezes Fairtrade Polska.

Fairtrade to jeden z systemów certyfikacji Sprawiedliwego Handlu, który dąży do poprawy sytuacji drobnych rolników w krajach rozwijających się, poprzez uczciwe relacje w handlu. Wybierając czekolady z tm certyfikatem konsumenci wspierają rolników, żyjących z uprawy kakao. Fairtrade oznacza dla nich m.in. uczciwą cenę skupu plonów oraz dodatkowe środki na inwestycje w poprawę jakości i wydajności produkcji, opiekę zdrowotną czy edukację oraz poszanowanie praw człowieka i praw pracowniczych (w tym równe prawa kobiet i mężczyzn, zakaz pracy dzieci i pracy niewolniczej). To także dostęp do wiedzy i narzędzi, ułatwiających produkcję z poszanowaniem środowiska.

Dzięki Fairtrade ponad 320 tysięcy rolników uprawiających kakao w Dominikanie, Ekwadorze, Ghanie, Wybrzeżu Kości Słoniowej i Peru może zapewnić lepsze życie sobie i swoim rodzinom.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 4358 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.