Trei buduje sześć parków handlowych!

Obiekty zostaną oddane do użytku w tym roku, a cztery z nich w tym miesiącu. Ponadto w pierwszej połowie 2021 r. Trei rozpocznie budowę kolejnych parków w Chorzowie i Radzyminie oraz rozbudowę istniejącego Vendo Parku w Pułtusku.

Na zdjęciu: Vendo Park w Oświęcimiu

Trei Real Estate Poland, deweloper małych formatów handlowych, kontynuuje rozwój swojej sieci Vendo Park. Po udanym roku 2020 r., kiedy wybudował, skomercjalizował i otworzył sześć Vendo Parków: w Jaworze, Płocku, Częstochowie, Solcu Kujawskim, Łukowie i Władysławowie, trwają prace na budowach nowych inwestycji. Do portfela 21 parków handlowych swojej sieci zlokalizowanych na terenie całego kraju, Trei zamierza w samym 2021 r. dodać kolejnych siedem nowych obiektów.

Strategia firmy zakłada budowę Vendo Parków w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z wiodących operatorów spożywczych. Deweloper, dla takich sieci jak Biedronka czy Lidl konstruuje często oddzielne, dedykowane budynki. W obrębie tej samej działki powstaje park handlowy sieci Vendo Park, z szeroką ofertą różnorodnego asortymentu.
- Uważnie planujemy strukturę najmu w naszych inwestycjach. W każdym Vendo Parku stawiamy na operatora spożywczego oraz drogerię jako punkt wyjścia. Następnie pozyskujemy sklepy typu „value for money”, takie jak: Action, TEDi czy KiK, gdzie dzisiaj w zasadzie można zrealizować wszystkie potrzeby – wyjaśnia Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

I dodaje, że Pepco oraz Dealz to także bardzo istotne dla firmy marki. Kolejny element tej układanki to sklepy z artykułami gospodarstwa domowego, takie jak Media Expert, Neonet czy RTV Euro AGD. W parkach handlowych do niedawna bardzo brakowało sklepów odzieżowych, ale coraz więcej marek z tego sektora decyduje się na wejście do mniejszych obiektów, w tym do Vendo Parków. Działają w nich już cztery sklepy sieci Sinsay, która podpisała z Trei umowy najmu na kolejne trzy sklepy.

- Warto jeszcze uzupełnić ofertę parku najemcą z grupy DIY, a wówczas taki obiekt handlowy ma szansę przyciągnąć nie tylko mieszkańców z okolicy, ale także z całego regionu - uważa Jacek Wesołowski.

Sześć parków już w budowie

W kwietniu tego roku Trei planuje oddać do użytku cztery nowe parki handlowe: w Piekarach Śląskich, Zielonce, Myśliborzu oraz Koszalinie. Vendo Park w Piekarach Śląskich to budynek o powierzchni najmu ok. 5 600 mkw. Wśród najemców znajdą się takie marki jak Biedronka, Orange, KiK, a także sześć sklepów – Hebe, Tedi, Dealz, Neonet, Sinsay i Smyk – które zadebiutują w mieście.

W Zielonce deweloper przygotowuje obiekt o powierzchni 2 000 mkw. i sprowadza do miasta salon Media Expert. Ponadto na terenie Vendo Parku w Zielonce działalność poprowadzą sklepy sieci Rossman, Pepco. Na działce sąsiadującej z inwestycją Trei działalność prowadzi operator spożywczy – firma Lidl.
Z kolei wraz z otwarciem obiektów w Myśliborzu i Koszalinie, Trei wchodzi na rynek zachodniopomorski. Na terenie myśliborskiego Vendo Parku mieszkańcy miasta zrobią zakupy w sklepach takich jak Biedronka, Martes, a Hebe, Tedi, Action i Smyk to cztery nowe sklepy, jakie pojawią się na mapie zakupowej miasta.

W kwietniu otwarty zostanie także pierwszy etap inwestycji w Koszalinie. Projekt przewiduje budowę dwóch budynków handlowych o łącznej powierzchni 5 900 mkw., w której mieścić się będzie 10 sklepów. Wśród najemców pojawią się takie marki jak Biedronka, Rossmann, Maxi Zoo, Tedi, Media Expert, KiK.

Jak ustaliliśmy, Vendo Parki w Inowrocławiu i Oświęcimiu otworzą się dla klientów w drugiej połowie roku – w okolicach sierpnia i września. Zaoferują odpowiednio 3 200 mkw. i 5 300 mkw. powierzchni najmu. Vendo Park w Inowrocławiu jest w 100% wynajęty firmom Lidl, Action, Sinsay, KiK, My Center, Hebe, JBB, Grochola. Vendo Park w Oświęcimiu to pierwszy obiekt handlowy Trei w Małopolsce. Działać tu będzie osiem sklepów, w tym operator spożywczy Netto. Do grona najemców należą także m.in. Netto, Pepco, Sinsay, KiK, Neonet i Jubiler Paweł Kościelnik.

Harmonogram 2021 r.: jeszcze więcej budów

W pierwszej połowie roku Trei rozpocznie ponadto kolejne budowy nowych obiektów w Chorzowie i Radzyminie. Firma planuje także rozbudowę istniejącego parku w Pułtusku o kolejny, trzeci budynek.

Cykl deweloperski Vendo Parku, wraz z jego wyposażeniem, trwa ok. sześciu miesięcy. - Dlatego w 2021 r. powinniśmy otworzyć sześć obiektów, które obecnie mamy w budowie. Jesteśmy też na dobrej drodze, by w okolicach połowy roku rozpocząć dwie kolejne inwestycje - w Chorzowie i Radzyminie – ujawnia Jacek Wesołowski. - Dziś, po raz pierwszy w historii naszej firmy, wyprzedzamy harmonogram i jesteśmy na zaawansowanym etapie realizacji naszego celu rocznego, jakim jest otwarcie siedmiu nowych Vendo Parków. Sześć projektów w budowie, z których cztery zostaną oddane do użytku w tym miesiącu, pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć na drugą połowę roku – cieszy się.

I zapewnia, że Trei ma duży bank ziemi w Polsce, liczący 17 działek. W 2020 r. deweloper nabył grunty pod parki handlowe w Radzyminie, Wrocławiu, Otwocku, Skarżysku Kamiennej, Łapach, a także zawarł umowy przedwstępne na zakup działek w Katowicach i Limanowej. Ponadto, w marcu tego roku, Trei pozyskał nowe grunty pod kolejną inwestycję handlową w Siedlcach.

Katarzyna Pierzchała 4370 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.