Kaufland rusza z marketplace'em

Już w najbliższą środę 14 kwietnia ruszy marketplace Kaufland.de. Jest to dawna platforma Real.de, przejęta przez sieć dyskontowych hipermarketów w październiku 2020 r.

Już w tym tygodniu platforma online przejęta od Reala ma ruszyć pod szyldem Kaufland.de.

Grupa Schwarz zwraca szczególną uwagę na związek między sklepami stacjonarnymi a światem online. Zgodnie z zapowiedziami. internetowy marketplace

Kaufland.de ruszy 14 kwietnia.

Real.de był jedną z największych platform internetowych w Niemczech. Klienci mają tam do dyspozycji towary od około 7 000 sprzedawców. Według firmy Kaufland w ofercie jest 25 milionów pozycji asortymentowych w ponad 5000 kategorii produktów. Firma obiecuje przyszłym partnerom dotarcie na rynek i rozwój nowych grup klientów. „Online czy stacjonarnie? W Kauflandzie wszystko jest możliwe" - pisze spółka córka Grupy Schwarz z myślą o zbliżającym się debiucie. Sieć ogłosiła, że dostosowuje platformę do ścisłego powiązania między oddziałem a biznesem internetowym. „Detalista chciałby zainspirować swoich klientów handlu stacjonarnego ofertami rynku internetowego, a klientów internetowych ofertami sklepów” - deklaruje.

W sklepie oferowane będą głównie urządzenia elektryczne. Tutaj firma chce w przyszłości oferować własne marki, takie jak Switch On, Newcential, Countryside, Spice & Soul, Oyanda, Townland, Kuniboo i Hip & Hopps - informuje Lebensmittel Zeitung. W kolejnym kroku Kaufland planuje dalszy rozwój usług dla klientów i dealerów. W październiku 2020 r.Grupa Schwarz przejęła rynek internetowy Real.de od Grupy SCP (wcześniej należał do Grupy Metro). Jednak Grupa Schwarz może spodziewać się zysków dopiero od 2023 roku.

Z kolei w grudniu urząd antymonopolowy wydał zgodę na przejęcie przez Kaufland 92 stacjonarnych placówek Reala. Pozostałe trafiły w ręce Globusa i Edeki.

Magdalena Weiss 3120 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.