Bytom będzie szczepić w centrum handlowym

Przybywa nowych punktów szczepień. W drugiej połowie kwietnia jeden z nich powstanie w Atrium Plejada w Bytomiu - w wydzielonej do tego strefie, wyposażonej na potrzeby medyków oraz pacjentów w pełną infrastrukturę.

Bytom jest kolejnym miastem, które uruchomi dla pacjentów dodatkowe punkty szczepień masowych. Ta lokalna inicjatywa ma związek z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 (NPS), w ramach którego w całym kraju powstają kolejne punkty szczepień.

Swoje wsparcie w utworzeniu nowego miejsca wraz z udostępnieniem zaplecza organizacyjno-technicznego zadeklarowało Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25, położone na obrzeżach miasta. Na miejscu do dyspozycji zespołu medycznego oraz pacjentów oddane będą dwa pomieszczenia. Jedno z nich zostanie zaadaptowane na przestronną poczekalnię, w której prowadzona będzie również weryfikacja osób zgłaszających się na szczepienia. W drugim lokalu powstanie punkt szczepienny z sześcioma stanowiskami do obsługi oraz zapleczem dla medyków. Opiekę medyczną w nowo uruchomionym punkcie zapewnią zespoły szczepienne utworzone przez Przychodnią Lekarską Szombierki.

Uruchomienie tymczasowego miejsca szczepień w centrum handlowym zaplanowane jest na drugą połowę kwietnia. O szczegółach funkcjonowania punktu na bieżąco będzie informował Urząd Miejski w Bytomiu.

- Bez wahania podjęliśmy decyzję o tym, aby wesprzeć Urząd Miasta Bytom w tym wyjątkowym projekcie. Tworząc dodatkowe miejsce szczepień, rozszerzamy możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19, a tym samym szybszego powrotu do normalności - mówi Joanna Plata, dyrektor Centrum Handlowego Atrium Plejada.

Jej zdaniem Atrium Plejada jest dobrym miejscem na powstanie takiego punktu ze względu na swoje strategiczne położenie na obrzeżach miasta i dobre skomunikowanie, do którego bytomianie będą mogli bez problemu dotrzeć swoim samochodem lub transportem publicznym.

- Ponadto galeria spełnia wymogi lokalowe i techniczne – zauważa Joanna Plata. – Prace związane z uruchomieniem tymczasowego punktu szczepień już trwają. Dlatego pragnę zapewnić klientów, że jego działalność na terenie naszej galerii nie będzie w żaden sposób utrudniać jej funkcjonowania i wpływać na obniżenie komfortu robienia codziennych zakupów - dodaje dyrektor bytomskiego centrum handlowego.

Atrium Plejada ma powierzchnię ponad 31 tys. mkw. GLA, na której znajduje się ponad 50 sklepów i punktów usługowych, w tym m.in. takie marki jak: Carry, CCC, Cropp, Deichmann, Diverse, RTV Euro AGD, H&M, House, Jysk, Grycan, Orsay, Reserved, Rossmann, Martes Sport, Venezia, Only. Obok Centrum znajduje się market budowlany Castorama oraz salon sportowy Decathlon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5234 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.