Grupa iCEA otworzyła oddział w Indiach

Jako pierwsza agencja SEO360 w Polsce, wspomagająca branżę e-commerce Grupa iCEA rozszerza swoje działania na kolejny, tym razem daleki indyjski rynek.

Otwarcie pierwszego zagranicznego oddziału w USA było początkiem długofalowych działań ekspansyjnych firmy. Grupa zdecydowała się na rozwijanie usług w ramach nowego oddziału – iCEA SEO Group India Private Limited w Gurgaon.

iCEA SEO Group India, jako rozszerzenie dotychczasowej działalności Grupy, będzie specjalizowała się w usługach SEO360 oraz SXO dla klientów z branży e-commerce. Podążając za trendem dynamicznie rozwijającej się sprzedaży internetowej, wiele firm wchodzących na rynek zagraniczny, które dążą do maksymalizacji swojej sprzedaży, decyduje się skorzystać z rozwiązań SEO360. Ekspansja Grupy iCEA jest odpowiedzią na zapotrzebowania branży e-commerce.

– Nasza ekspansja na rynek azjatycki i otwarcie nowej spółki w Indiach to pierwsza tego rodzaju inwestycja polskiej firmy. Kierunek naszych działań wyznaczają dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku, które staramy się skutecznie zidentyfikować, a następnie reagować na nie – tłumaczy Łukasz Nawrocki, CEO Grupy iCEA.

Dodaje, że dzięki iCEA SEO Group India firma poszerza możliwości funkcjonowania na prężnie rozwijającym się rynku online, a fakt posiadania biur w Polsce, Indiach i USA umożliwi jej kompleksową obsługę klientów w wymiarze 24/7, niezależnie od strefy czasowej. - Co więcej, ekspansja na rynek indyjski pozwoli nam po raz kolejny zyskać pozycję pioniera w branży – zauważa Nawrocki.

Jak ustaliliśmy, działania zmierzające do otwarcia nowej spółki rozpoczęły się w listopadzie 2020 r. Od tamtego czasu trwały wzmożone prace związane zarówno z pierwszymi rekrutacjami, jak i szkoleniem pracowników do indyjskiego oddziału Grupy iCEA. Na jego czele stanął Kacper Woźnica – członek zarządu Grupy iCEA, który od lutego 2021 r. stacjonuje w Gurgaon. Dalsza strategia rozwoju iCEA SEO Group India zakłada systematyczną rozbudowę struktur. Założony cel to zespół w składzie około 80 specjalistów. Pełna sprawność operacyjna ma zostać osiągnięta w 2022 r.

Inwestycja stanowi element realizacji długofalowej strategii Grupy, która zakłada stały rozwój działalności, zarówno w zakresie oferowanych usług, jak i wchodzenia na kolejne rynki. Do tej pory żaden polski przedsiębiorca z branży SEO nie zdecydował się na tak daleką ekspansję, mimo że Indie stanowią atrakcyjny i dynamicznie rozwijający się rynek.

Kraje azjatyckie stanowią ścisłą czołówkę pod względem rozwoju technologicznego, a także liczby ekspertów, którzy zajmują stanowiska kierownicze w największych światowych korporacjach jak Microsoft czy Google. Pomimo bogatych możliwości rozwoju, jakie niesie za sobą ekspansja na rynek azjatycki, Grupa iCEA deklaruje, że
w dalszym ciągu chce budować swoją obecność także na rodzimym rynku, a kolejne międzynarodowe oddziały mają na celu umocnić pozycję globalnego lidera oraz przyczynić się do podwyższenia zakresu oraz jakości oferowanych usług.

Grupa iCEA jest częścią holdingu Digital Now! i działa na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Specjalizuje się w pozycjonowaniu stron, zarządzaniu Google Ads, content i social media marketingu oraz audycie i badaniach UX. Grupie iCEA zaufały m.in. takie firmy jak PZU, Bielenda czy KKS Lech Poznań.

 

Katarzyna Pierzchała 4300 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.