Aldi bardziej roślinne

Sieć poszerza ofertę dla wegetarian i wegan oraz osób chcących ograniczyć spożycie produktów odzwierzęcych. Wspólnie z Fundacją ProVeg startuje też z kampanią dotyczącą zdrowego i świadomego odżywiania.

W związku z rosnącą ilością produktów roślinnych w asortymencie Aldiego firma chce szerzej promować zalety diety wegańskiej i wegetariańskiej.

- Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Fundacją ProVeg - organizacją, która ma olbrzymie doświadczenie międzynarodowe w edukacji żywieniowej - mówi Katarzyna Bawoł, kierownik działu jakości i odpowiedzialności przedsiębiorstwa Aldi Polska.

Z Fundacją ProVeg Aldi pokaże Polakom jak przygotować roślinny, zdrowy talerz i dlaczego warto to robić częściej, a także, w jaki sposób zachęcać dzieci do spożywania większej ilości roślin oraz, że dieta bardziej roślinna może być prosta i smaczna. Nie zabraknie także porad dotyczących budowania odporności oraz przepisów z wykorzystaniem wyrobów roślinnych.

W sklepach Aldi znajdą się produkty obiadowe marki Dobra Kaloria takie jak roślinny burger, gyros a’la kurczak, klopsy klasyczne, kiełbaski i mielone roślinne a’la wołowe, a także sznycel sojowy marki własnej Gut Bio. Klienci kupią również majonez wegański, mąkę z orzechów arachidowych, kabanosy roślinne, czy napoje - sojowo- ryżowy, owsiany również marki Gut Bio i wiele innych.

Ponadto w 2020 r. sieć wprowadziła do swojej oferty markę własną – ŚwieżeJesz. Nowym brandem oznaczone są warzywa i owoce, spośród których ponad połowa to produkty pochodzące od polskich rolników i sadowników.

Kampania informacyjna prowadzona jest w sklepach Aldi, na łamach gazetek, na www.adli.pl i w mediach społecznościowych. Sieć zapowiada także konkurs z nagrodami dla klientów.

Joanna Hamdan 12153 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.