Frisco już niebawem w Poznaniu!

Zapowiedź nowego kierunku działalności tego największego e-supermarketu pojawiła się w jego aplikacji.

Na zdjęciu: Jacek Palec, szef Frisco.pl

Na razie nie wiadomo, kiedy ten start miałby nastąpić. W aplikacji widnieje jedynie informacja, żeby zapisać się do newslettera, a wtedy o uruchomieniu usługi będzie się można dowiedzieć w pierwszej kolejności.

Sądząc po wcześniejszych działaniach firmy, może to nastąpić lada dzień. Przykład z ostatnich miesięcy to Wrocław, gdzie Frisco rozpoczęło działalność 3 grudnia ub.r., o czym poinformowało w tym samym dniu. Warto odnotować, że Wrocław to było pierwsze po Warszawie miasto, w którym Frisco.pl zaczęło świadczyć swoje usługi.

- 14 lat doświadczenia na rynku warszawskim oraz niemal 120 tysięcy obsługiwanych gospodarstw domowych pozwalają nam wierzyć, że możemy dostarczyć klientom z Wrocławia zupełnie nową, wyższą jakość zakupów. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy tego nowoczesnego i dynamicznego miasta docenią korzyści robienia kompleksowych zakupów spożywczych bez wychodzenia z domu – czytaliśmy wtedy w poście spółki Frisco na profilu LinkedIn.

O planach zaistnienie tego największego e-supermarketu w innych miastach mówił nam w niedawnym wywiadzie Pedro Martinho, członek zarządu Grupy Eurocash, w skład której wchodzi Frisco. Można więc spodziewać się jego sukcesywnej ekspansji w kolejnych największych miastach i to jeszcze w tym roku.

Jak na razie wiadomo, że Frisco.pl niemal podwoiło sprzedaż w trakcie pandemii. Ten największy e-supermarket jest bezapelacyjnym liderem rynku e-grocery w Warszawie - ma tu już prawie 60% udziałów. W zeszłym osiągnął sprzedaż na poziomie 215,5 mln zł wobec 114,3 mln zł rok wcześniej – wynika z danych Grupy Eurocash.

 

 

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.