Testy na przeciwciała tym razem w Hebe

Hebe rozpoczyna sprzedaż testów wykrywających przeciwciała przeciw wirusowi Sars-Cov-2. Te same, które wcześniej miała w ofercie Biedronka, Lidl i stacje Shell.

Produkt marki Primacovid jest już dostępny w sprzedaży w drogeriach Hebe oraz na hebe.pl. Od 2 kwietnia te same testy dostępne są w wybranych stacjach benzynowych Shell, wcześniej można je było kupić w Lidlu i Biedronce. 

Test Primacovid w Heba można kupić za 39,99 zł, w przypadku zakupu produktu przez internet należy doliczyć koszt dostawy.

Hebe jest pierwszą drogerią w Polsce, w której dostępne są testy na przeciwciała. Takich produktów nie mają apteki, co Naczelna Rada Aptekarska w rozmowie z Handel Extra tłumaczyła brakiem zainteresowania tego typu ofertą ze strony klientów. Za to z  sieci handlowych testy udostępniały już (obok Biedronki i Lidla) sieci Aldi, Kaufland i Netto (szczegóły tutaj).

Testy tego typu stosuje się, aby dowiedzieć się czy dana osoba miała kontakt z osobą zarażoną i są one przydatne w diagnostyce pomocniczej oraz w przypadkach objawowych ujawniających się z opóźnieniem, jako uzupełnienie, ale nie zamiast testów molekularnych (wymazów z nosa i gardła z następczym testem metodą PCR). Wykonuje się je także w badaniach przesiewowych, w celu wykrycia wcześniejszego kontaktu z wirusem.

Test Primacovid, który obecnie jest sprzedawany w Hebe ma - według producenta - 98-proc. dokładność. Przetestowaliśmy go i okazało się, że nie wykazał u ozdrowieńca żadnych przeciwciał, choć wykrył je test laboratoryjny.

 

 

Ilona Mrozowska 4035 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.