Piotr i Paweł: dwie spółki wykonały już układy z wierzycielami

Grupa Piotr i Paweł oraz Piotr i Paweł Detal wykonały już układy z wierzycielami i dokonały należnych wypłat. Łącznie zrealizowano ponad 1250 przelewów. Trzecia spółka czeka na postanowienie sądu o stwierdzeniu prawomocności.

Na zdjęciu: dr Patryk Filipiak, nadzorca wykonania układu

Do całkowitego zakończenia postępowania sanacyjnego – czyli wypłacenia środków przez trzecią spółkę Piotr i Paweł  – brakuje tylko postanowienia sądu o stwierdzeniu prawomocności, co powinno nastąpić w szybkim terminie.

- Jestem bardzo zadowolony, że postępowanie sanacyjne w Grupie Piotr i Paweł dobiega końca – a wypłaty na rzecz wierzycieli są realizowane tak błyskawicznie – nie ukrywa dr Patryk Filipiak (na zdjęciu), nadzorca wykonania układu.

Jego zdaniem te decyzje oraz cierpliwość wierzycieli pozwoliły uratować kilkadziesiąt sklepów przed zamknięciem i kilka tysięcy miejsc pracy. - Dzięki determinacji inwestora strategicznego – Spar Group – mogliśmy zabezpieczyć środki na realizację układów. Wbrew naszym założeniom, pandemia wpłynęła na wydłużenie całego postępowania – jednak warto było konsekwentnie realizować założone cele – uważa. - Dziś wszyscy mogą potwierdzić, że ratowanie firm w trudnej sytuacji, a nawet sieci handlowych, jest realne i przynosi korzyści wszystkim stronom. Dlatego zachęcamy przedsiębiorców do rozważenia takich kroków, zamiast upadłości czy likwidacji biznesu – komentuje Filipiak.

Przypomnijmy, pod koniec marca br. Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał orzeczenie o oddaleniu zażaleń na postanowienie Sądu Rejonowego Poznań Stare-Miasto w Poznaniu o zatwierdzeniu układu wszystkich trzech spółek z Grupy Piotr i Paweł. Tym samym pozytywnie zakończyło się postępowanie sanacyjne spółek z Grupy Piotr i Paweł. Teraz przyszedł czas na realizację postanowienia. Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. oraz Piotr i Paweł Detal sp. z o.o. wykonały już układy z wierzycielami i dokonały należnych wypłat. Łącznie zrealizowano ponad 1250 przelewów.

Po spłacie wierzytelności spółki – dzięki finansowaniu inwestora strategicznego Spar Group – mają powrócić do efektywnej działalności operacyjnej.

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.