InPost finalizuje przejęcie francuskiego Mondialu

Po uzyskaniu jednomyślnej, pozytywnej opinii Rady Pracowniczej Mondial Relay InPost zawarł wiążącą umowę nabycia 100% udziałów w Mondial Relay.

Na zdjęciu: Rafał Brzoska, prezes InPost

Transakcja zostanie sfinalizowana do końca drugiego kwartału 2021 r., po uzyskaniu zgód organów regulacyjnych. Tym samym InPost znacząco rozszerzy zakres działalności, przyspieszając rozwój międzynarodowy oraz umocni swoją pozycję gracza na europejskim rynku dostaw dla e-commerce.

Firma Mondial Relay, założona w 1997 r., jest wiodącym dostawcą przesyłek dla e-commerce na rynku europejskim. Ma około 15 800 punktów odbioru i nadania („PUDO”) we Francji, krajach Beneluksu i na Półwyspie Iberyjskim (stan na luty 2021 r.). We Francji jest drugą co wielkości siecią, obejmującą 11 000 punktów oraz 4 centra dystrybucyjne.

W 2020 r. obsłużyła 131 mln przesyłek, co czyni ją największym niezależnym graczem we Francji pod względem wolumenu. Mondial Relay obsługuje wiele największych platform handlu elektronicznego we Francji, a także indywidualnych sprzedawców detalicznych. W 2020 roku Mondial Relay osiągnął przychody w wysokości 437 mln euro oraz EBITDA na poziomie 60 mln euro.

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.