Dworczyk: co dzień kolejny rocznik do szczepień [GRAFIKA]

Od 12 kwietnia rozpoczną się zapisy na szczepienia osób urodzonych w 1962 r., każdego następnego dnia będzie dochodził jeden młodszy rocznik, ale starsi, którzy nie zdążyli się zapisać w dedykowanym sobie dniu, też będą mogli to zrobić - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Pełnomocnik rządu ds. programu szczepień przypomniał na wtorkowej konferencji prasowej, że 12 kwietnia rozpoczynają się zapisy osób urodzonych w 1962 r., a każdego następnego dnia będzie dochodził kolejny, młodszy rocznik.

- To, że 13 kwietnia będą mogły zapisać się osoby, które urodziły się w 1963 r., oczywiście nie oznacza, że tego dnia osoby urodzone w 1962 r. nie mogą się zapisywać - podkreślił. - W ten sposób, uruchamiając praktycznie co dzień kolejny rocznik, chcemy dojść do osób urodzonych w 1973 roku - dodał.

Terminy zapisów, aż do rocznika 1973, są zaplanowane do 24 kwietnia.

Dworczyk wyjaśnił, że zapisy przez internet będą każdego dnia ruszać o północy, a poprzez infolinię o 6 rano. - Jesteśmy przekonani, że osoby z każdego z tych roczników będą zainteresowane szczepieniem - powiedział.

Nie działa już program wyrażania gotowości na szczepienie, który działał od stycznia do marca. Teraz zapisując się, będzie można od razu zapisać się na konkretny termin szczepienia. (PAP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.