Z Auchan do Lidla: zmiany w zarządzie

Do zarządu Lidl Polska dołącza właśnie Marta Florczak. Od kwietnia odpowiada za pion personalny firmy.

Lidl zatrudnia prawie 24 tysiące osób. - Wierzę, że siłą naszego zespołu jest jego różnorodność – podkreśla Włodzimierz Wlaźlak, prezes zarządu Lidl Polska.

 - Przez wiele lat promowaliśmy hasło „Lidl zaczyna się od ludzi”. Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Lidl Polska na lata 2020-2025 tworzenie wartościowych miejsc pracy jest niezmiennie naszym celem – usłyszeliśmy w centrali sieci, która chwali się, że w styczniu 2021 r. po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych pracodawców - otrzymała certyfikaty: Top Employer Polska oraz Top Employer Europe. Proces certyfikacji obejmował spełnianie wysokich standardów zarządzania zasobami ludzkimi, dbałość o pracowników i zapewnienie im dobrego środowiska pracy.

Wracając do Marty Florczak, ma ona wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi – zajmowała takie stanowiska jak: dyrektor zasobów ludzkich w Centrum Naukowo - Badawczym w Wiedniu, dyrektor zasobów ludzkich w Lafarge Cement we Francji, dyrektor ds. organizacji i zarządzania zasobami ludzkimi w Lafarge w Polsce, wiceprezydent Cement ds. sprzedaży B2B/B2C oraz dyrektor zasobów ludzkich w Auchan.

Od kwietnia 2021 r. jako członek zarządu Lidl Polska odpowiada za pion personalny.

Jest absolwentką Strategic Human Resources Management na Open Business School London. Uzyskała Diploma in Organisational Leadership at Said Business School Oxford University oraz ukończyła Advanced Management Program IESE Business School in Barcelona.

Prywatnie jest mamą 14-letniego syna, pasjonatką takich sportów jak: pływanie oraz tenis. Jako jeden ze swoich sukcesów uznaje przebiegnięcie maratonu w Wiedniu.

Według wyliczeń handelextra.pl Lidl Polska prowadzi już 767. sklepów.

 

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.