Aktorka Anna Mucha narzekała na pozamykane w święta sklepy

W Wielką Sobotę, gdy ustawowo sklepy pracowały krócej aktorka Anna Mucha wybrała się na zakupy. "Gdzie w Warszawie ateiści, agnostycy i innowiercy robią zakupy w święta? Wody szukam, gałki muszkatołowej szukam" - pytała na Instagramie.

3 kwietnia sklepy mogły być czynne jedynie do godz. 14.00. To wynik ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, która reguluje pracę sklepów w Wigilię oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. Mówi o tym rozdział 3 ustawy, według którego w te dni handel oraz wykonywanie czynności z nim związanych jest dozwolone do godziny 14.00.

Jak się okazuje właśnie w tym dniu aktora Anna Mucha, którą na Instagramie śledzi 850 tys. osób, wybrała się na zakupy o czym poinformowała swoich fanów. Chleb kupiła bez problemu (w piekarni), gorzej było z gałką muszkatołową (sklepy spożywcze już były pozamykane). "Gdzie w Warszawie ateiści, agnostycy i innowiercy robią zakupy w święta?" - pytała swoich fanów.

Ostatecznie gałkę zakupiła u "Azjatów". "Na rogu Niepodległości i Koszykowej jest sklep. Azjaci nas uratują, słuchajcie. Jest całkiem nieźle zaopatrzony i jest zawsze, albo prawie zawsze czynny" - napisała do fanów aktorka.

Ilona Mrozowska 4035 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.