Jak pracują sklepy w Wielką Sobotę?

3 kwietnia sklepy mogą być czynne jedynie do godz. 14.00. Wynika to z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

Ustawa ograniczająca handel w niedziele reguluje też pracę sklepów w Wigilię oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. Mówi o tym rozdział 3 ustawy, według którego w te dni handel oraz wykonywanie czynności z nim związanych jest dozwolone do godziny 14.00.

Co więcej, w myśl art. 9.1. pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia za czas nieprzepracowany w związku ze zmniejszeniem wymiaru jego czasu pracy z powodu wykonywania pracy w Wielką Sobotę do godziny 14.00.

Zgodnie z ustawą dozwolony jest handel jedynie w siedem niedziel w roku. Dwie - 31 stycznia i 28 marca – już były. Kolejna przypada 25 kwietnia.

Katarzyna Pierzchała 4358 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.