Ognisko koronawirusa w Nestlé

38 pracowników Nestlé zaraziło się koronawirusem. Kwarantanną objęto 80 osób - poinformował w czwartek PAP dyrektor kaliskiego sanepidu Marek Stodolny.

– Sytuacja nie wpływa na ciągłość produkcji – powiedziała PAP koordynator ds. mediów Nestlé Polska Edyta Iroko. – Jesteśmy w kontakcie z naszymi pracownikami, wraz z całym zespołem bardzo wspieramy ich w powrocie do zdrowia – podkreśliła.

Wyjaśniła, że wraz z początkiem pandemii w fabryce w Kaliszu wdrożono dodatkowe zaostrzone procedury bezpieczeństwa, takie jak pomiar temperatury, testy antygenowe czy testy PCR. Dzięki temu zakażone osoby są natychmiast identyfikowane.

W zakładzie zamontowano 160 punktów dezynfekcji rąk, w pomieszczeniach socjalnych umieszczono lampy UV do dezynfekcji powierzchni i powietrza, które są uruchamiane regularnie co 4 godziny.

Na każdej zmianie wyznaczone są osoby, które zajmują się dezynfekcją powierzchni w pomieszczeniach wspólnych.

– Ograniczyliśmy liczbę osób, które mogą jednocześnie przebywać w pomieszczeniach. Tam gdzie jest możliwość, wprowadziliśmy pracę zdalną. Stanowiska pracy wyznaczone są w odległości co najmniej dwóch metrów, w przypadku mniejszej wprowadzone zostały przegrody z pleksi. Niezależnie od tego praca odbywa się obowiązkowo w maskach chirurgicznych – powiedziała Edyta Iroko.

Nestlé w Kaliszu zatrudnia ponad 900 osób. W fabryce w Kaliszu produkowane są głównie produkty marki Winiary, jak również Nesvita oraz kaszki i odżywki dla dzieci Nestlé.

(PAP)