Intermarché zamiast Tesco w Poznaniu

Grupa Muszkieterów przejęła w Poznaniu lokalizację, w której wcześniej znajdował się sklep konkurencyjnej marki - Tesco. Jest to drugi supermarket Intermarché w tym mieście.

Otwarte 18 marca Intermarché jest zlokalizowane w Poznaniu przy ul. Mrągowskiej 4, w miejscu. Zostało uruchomione w koncepcie Power, dzięki czemu wyróżnia się nowoczesnymi oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami. Jest tu m.in. piekarnia, wędzarnia, a także sprzedawane są ryby na lodzie. Sklep prowadzi własny rozbiór mięsa, produkcję wędlin oraz wyrobów garmażeryjnych. Zapewnia też klientom artykuły dostarczane przez lokalnych dostawców, w tym pieczywo, nabiał, produkty garmażeryjne, warzywa oraz owoce.

Wśród praktycznych rozwiązań wdrożonych w sklepie jest zamontowanie kas z dłuższymi taśmami kasowymi oraz miejscem na torby klientów. Dla wygody kupujących urządzenia chłodnicze z mrożonymi produktami zostały zlokalizowane bliżej kas.

- Ponadto właściciel sklepu planuje poszerzać ofertę dodatkowych usług. Wkrótce planowane jest wdrożenie rozwiązania Intermarché Drive, dzięki któremu klienci mogą zamawiać produkty online, a następnie odbierać je o dowolnie wybranej godzinie w sklepie stacjonarnym – ujawnia Thierry Klupczynski, prezes Dyrekcji Handlowej Intermarché w Polsce.

W ofercie sklepu jest szeroka gama produktów świeżych, bio, fit, wegetariańskich, wegańskich, a także dań gotowych. Klienci mają możliwość zakupu wędlin, mięs czy serów na dwa sposoby: w sprzedaży tradycyjnej oraz w formie gotowych, świeżo zapakowanych w próżniowe woreczki porcji. Co ważne, znaczna część tych artykułów jest produkowana w poznańskim sklepie, a następnie odpowiednio pakowana, co jest gwarancją najwyższej jakości.

Ponadto w supermarkecie jest dostępna automatyczna wyciskarka świeżego soku pomarańczowego i jabłkowego oraz samoobsługowa krajalnica do pieczywa. W specjalnie wyznaczonym miejscu na terenie supermarketu klienci znajdą miejsce z kulinarnymi inspiracjami, ofertą promocyjną oraz sezonową. Ponadto w asortymencie sklepu jest dostępna zróżnicowana gama alkoholi, w tym 1000 pozycji piw rzemieślniczych. W wybrane piątki i soboty osoby kupujące w Intermarché będą mogły skonsultować wybór wina z sommelierem.

Także wizualna odsłona Intermarché w Poznaniu jest spójna z założeniami konceptu Power – dotyczy to elewacji sklepu oraz szaty graficznej. Powierzchnia supermarketu wynosi 3 000 mkw., a przed supermarketem jest zlokalizowany parking dla klientów liczący 400 miejsc. W dniu otwarcia sklepu, 18 marca, na przybyłe osoby czekały takie atrakcje jak: degustacje, animacja dla dzieci oraz promocje.

Grupa Muszkieterów, sieć franczyzowa działająca w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem prawie 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2020 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 7,8 mld zł. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.