Carrefour inwestuje w sklepy samoobsługowe, czynne 24 h

Carrefour wzmacnia ofertę handlową swoich całodobowych sklepów samoobsługowych oraz wprowadza rozwiązania, które mają ułatwić dokonywanie w nich zakupów.

Klienci czynnych całą dobę sklepów Carrefour Express nie tylko nabędą oferowane w nich produkty w cenach hiper- i supermarketowych, ale również mogą w nich skorzystać rabatów sięgających nawet 50%, zapewnia operator.

Zlokalizowane w Warszawie przy Galerii Wileńskiej oraz na Białołęce całodobowe sklepy samoobsługowe oferują asortyment food-to-go, czyli kanapki, przekąski, słodycze czy napoje, gotowe dania oraz podstawowe produkty obiadowe. Z artykułów świeżych są m.in.: pakowane jabłka, cytryny, pomidory, pieczywo, a także produkty wymagające przechowywania w lodówce, m.in. wędliny, mięsa, nabiał, jajka, mleko. W ofercie znajdują się ponadto artykuły pierwszej potrzeby, w tym cukier, makaron, mąka, ryż.

Carrefour uprościł też sposób zamawiania i odbierania produktów, dzięki czemu - według operatora - stał się on jeszcze bardziej intuicyjny i przyjazny.

Sklepy bazują na technologii automatów sprzedażowych, które dopasowane są do charakteru produktów podawanych klientom za pomocą wind, gwarantując bezpieczeństwo artykułów nawet tak delikatnych jak jajka. Sprzedaż prowadzona jest poprzez panel dotykowy, co oznacza, że lista zakupowa oraz płatność przy pomocy karty odbywa się tylko raz, a odbiór zakupów realizowany jest w poszczególnych automatach sprzedażowych.

Pierwszy samoobsługowy i całodobowy Carrefour Express został otwarty na początku grudnia 2019 r. w Warszawie i zlokalizowany jest przy ul. Światowida 18, naprzeciwko Galerii Północnej. Testowaliśmy zakupy w nim. Efekty są tutaj. Drugi powstał rok później, także w Warszawie przed wejściem do galerii i stacji PKP Warszawa Wileńska.

 

Ilona Mrozowska 4567 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.