Marka Jusee z certyfikatem Leaping Bunny

Wegańskie kosmetyki do makijażu są pierwszymi produktami z Polski, które mogą pochwalić się tym prestiżowym znakiem.

Międzynarodowy certyfikat Leaping Bunny przyznawany jest przez Cruelty Free International. Organizacja ta prowadzi bardzo złożony program weryfikujący czy pojedyncze składniki każdego z produktu danej marki powstawały z wykluczeniem testów na zwierzętach, a produkty nie są oferowane w krajach, w których testy te są wciąż jeszcze wymagane.

Jest to warunek obligatoryjny do otrzymania pozytywnej decyzji Cruelty Free International i przyznania certyfikatu Leaping Bunny. Firmy starające się o certyfikat muszą udzielić zgody na niezależne audyty, które mogą odbyć się w dowolnym czasie. Otrzymanie certyfikatu Leaping Bunny świadczy o tym, że marka spełnia najwyższe standardy etyczne na każdym etapie łańcucha dostaw.

- Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się marką z globalnymi ambicjami. Na swoim pokładzie mamy solidny fundament – ekspertów na światowym poziomie. Wspólnie chcemy tworzyć świadomy oraz wolny od okrucieństwa świat makijażu. Praca nad formułami produktów wymagała ogromnej dyscypliny, skrupulatności i setek godzin pracy. Jestem dumna, że produkty Jusee zostały stworzone z pełną starannością o każdy składnik, a sam proces produkcyjny był nadzorowany na każdym etapie wytwarzania produktu. Przyznany certyfikat Leaping Bunny to dowód na etyczne i spójne z wartościami marki podejście do biznesu - mówi Agnieszka Wesołowska, co-owner, CEO & brand director Jusee Cosmetics.

Wysoka jakość produktów od samego początku miała iść ramię w ramię z wartościami marki. Dowodem na to jest fakt, że Jusee założyła certyfikację swoich kosmetyków międzynarodowym znakiem Leaping Bunny już na etapie prac koncepcyjnych powstawania produktów.

- Wielomiesięczne badania i testy w ramach audytu objęły wszystkie nasze produkty - zarówno te, które są dostępne w sprzedaży teraz, jak i te, które dopiero mamy w planach wdrożeniowych. Każdy składnik produktu był skrupulatnie oraz szczegółowo weryfikowany pod kątem pochodzenia i powstawania w całym łańcuchu dostaw. Leaping Bunny to ogromne wyróżnienie i potwierdzenie jakości naszych kosmetyków. Dzięki ciężkiej pracy, konsekwencji i determinacji dołączyliśmy do elitarnego grona marek z tym certyfikatem i to napawa mnie ogromną dumą. Wiem, że będzie on doceniony przez naszych odbiorców i branżę nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej - podkreśla Olga Zajączkowska, director of product development Jusee Cosmetic.

Oprócz certyfikatu Leaping Bunny marka ma już na swoim koncie międzynarodowy certyfikat European Vegetarian Union (V-Label).

Joanna Hamdan 12113 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.