W Kępnie powstanie nowy park handlowy

Rozpoczęły się przygotowania do realizacji w Kępnie największego w regionie Parku Handlowego - CityMall Kępno.

Obiekt zlokalizowany przy drodze krajowej DW nr 482 oraz budowanej obwodnicy miasta w ciągu drogi ekspresowej S11 będzie największym w regionie, wielofunkcyjnym projektem o charakterze handlowo-usługowym. W strefie oddziaływania obiektu znajdzie się około 150 tys. osób - w tym mieszkańcy Kępna, Sycowa, Ostrzeszowa czy Wieruszowa, ale też tysiące przyjezdnych pracowników licznych fabryk tego słynącego z przemysłu meblowego rejonu.

Na ok. 13 tys. mkw. powierzchni najmu CityMall Kępno zaoferuje ok. 30 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych wraz z operatorem spożywczym. Dla klientów dostępny będą: bezpłatny parking dla 400 samochodów, restauracja drive-thru popularnej sieci oraz sąsiadująca z parkiem handlowym stacja benzynowa.

Projektowany park handlowy wzbogaci istniejącą ofertę handlową regionu o znane i popularne marki branż: spożywczej, modowej, rtv-agd, sportowej, drogeryjnej, usługowej, gastronomicznej, wyposażenia wnętrz i innych.

Otwarcie zaplanowano na koniec 2022 roku. City Mall Kępno projektuje Biuro Architektoniczne MFA. Za koncepcję komercyjną oraz wynajem odpowiada firma Mallson Polska.

Inwestorem jest jest spółka Lech-Pol Development, posiadająca w swoim portfolio liczne realizacje związane z budową nieruchomości o charakterze komercyjnym, takie jak: parki handlowe, centra magazynowo-logistyczne czy obiekty handlowo-usługowe oraz osiedla mieszkaniowe.

Ponadto Lech-Pol Development stanowi część spółki rodzinnej Lech-Pol Invest Company, która od 1989 r zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych eksportowanych m.in. we Francji, Niemczech oraz w Szwajcarii.

Katarzyna Pierzchała 4358 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.