Super-Pharm w czołówce sklepów internetowych

Tak wynika z raportu IQVIA.

Super-Pharm awansował do czołówki rankingu sklepów internetowych w swojej kategorii według raportu IQVIA. Jest to efekt rozwoju kanału sprzedażowego online, który w 2020 r. odnotował wzrost 500% względem roku 2019, a co za tym idzie, znacząco zwiększył się udział rynkowy superpharm.pl.

W ostatnim roku strony Super-Pharm zanotowały silny wzrost i stały się jednymi z najczęściej wybieranych sklepów internetowych z branży. Wśród najpopularniejszych segmentów były produkty pielęgnacyjne, w tym dermokosmetyki (tzw. PEC – 4-krotny wzrost udziału rynkowego), a najwyższy wzrost odnotował segment Nutricion (m.in. suplementy, odżywki), w których Super-Pharm zwiększył udział rynkowy aż 20 razy. Segmenty produktów higieny osobistej (PAC) oraz leków dostępnych bez recepty (OTC) również skokowo zwiększyły poziom udziału, rosnąc odpowiednio 14- i 7-krotnie.

- Ogromny wzrost udziału w rynku to efekt transformacji, którą zapoczątkowaliśmy jeszcze w 2019 r., kiedy mocno postawiliśmy na rozwój naszego sklepu internetowego. Klienci docenili szeroki asortyment oraz prosty i bezpieczny dostęp do naszej oferty - mówi Remigiusz Chrzanowski, członek zarządu Super-Pharm Poland.

I dodaje, że dzięki ciągłemu rozwojowi kanału e-commerce, w ostatnim roku rośliśmy 10 razy szybciej od rynku. Tym samym zwiększyliśmy również niezależność naszej działalności od sytuacji zewnętrznej – takiej jak np. pandemia. Dodatkowo wprowadziliśmy m.in. rozproszony łańcuch dostaw.

Wyraźny trend wzrostu widać również w 2021 r. Tylko w dwóch pierwszych miesiącach Super-Pharm odnotowała 300% wzrostu rok do roku.

- W 2021 r. na klientów będzie czekało wiele niespodzianek, zaplanowana jest bowiem zmiana aplikacji mobilnej, która oznacza szereg nowych funkcjonalności i wiele usprawnień. Planujemy również wiele działań związanych z personalizacją oferty. Dużo z nich jest skierowanych do użytkowników aplikacji, której liczba pobrań zbliża się już do 500 tys. - komentuje Adam Kołodziejczyk, prezes zarządu Super–Pharm Poland.

Joanna Hamdan 12223 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.