W Aldim i Lidlu koronatesty rozeszły się błyskawicznie

6 marca Aldi i Lidl rozpoczęły w Niemczech sprzedaż szybkich testów na koronawirusa. Z Aldiego cały zapas zniknął w godzinach porannych. Strona Lidla zawiesiła sprzedaż z powodu natłoku zamówień.

Sieci dyskontowe Aldi i Lidl zostały zaskoczone ogromnym zapotrzebowaniem na szybkie koronatesty. Obie sieci Aldiego wprowadziły je w sobotę 6 marca na swoje półki, zaś Lidl zaoferował w sklepie internetowym. Popyt przekroczył wszelkie oczekiwania. 

- Artykuły, które mieliśmy w magazynach naszych sklepów zostały wyprzedane w większości z nich już w godzinach porannych - poinformowały sieci Aldi Süd i Aldi Nord niemiecką agencję dpa.

Dyskont był „zaskoczony tą intensywnością” zainteresowaniem testami. W konkurencyjnym Lidlu, który początkowo oferował szybkie testy tylko online, strona się zawieszała. „Nasza witryna jest obecnie niedostępna. Spróbuj ponownie później”, można było przeczytać przy próbie zakupu. W odpowiedzi na zapytanie dziennikarzy o to, co się dzieje, Lidl odpisał, że „ze względu na obecną dużą liczbę osób odwiedzających nasz sklep internetowy dostęp bywa tymczasowo ograniczony”. Sieć przeprosiła swoich klientów za niedostępność i zapewniła, że pracuje nad „przywróceniem normalnego działania usługi tak szybko, jak to możliwe”.

Lidl zapowiedział także, że wkrótce - jednak nie podał kiedy dokładnie - będzie chciał sprzedawać szybkie koronatesty nie tylko online, ale także we wszystkich placówkach w Niemczech. Rewe i Edeka również chcą wkrótce rozpocząć sprzedaż w swoich sklepach z pełnym asortymentem. Operatorzy drogerii Rossmann i dm planują start na wtorek.

Za testowanie obywateli wzięły także poszczególne kraje związkowe, które od dzisiaj (8 marca) mają bezpłatnie oferować wszystkim bezobjawowym obywatelom co najmniej jeden szybki test tygodniowo. Tak zdecydowały rządy federalny i stanowe podczas ostatniej konferencji koronacyjnej w zeszłą środę. Za wykonanie usługi odpowiadają landy.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3063 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.