Rząd wprowadza lockdown na kolejne województwo

Województwo pomorskie, obok województwa warmińsko-mazurskiego, dołącza do grona tych, w którym rząd rekomenduje lockdown. Galerie handlowe znów będą działać w ograniczonym zakresie, zamykane będą hotele, kina, teatry, baseny.

W piątek odbyła się konferencja prasowa, na której minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że trzecia fala pandemii się rozwija. - W przyszłym tygodniu może być 18 tys. zachorowań dziennie. (...) Zwłaszcza przed weekendem apeluję o odpowiedzialność - mówił.

Dlatego już wiadomo, że w województwie warmińsko-mazurskim obowiązujące obostrzenia będą przedłużone o kolejny tydzień, a więc do 20 marca. Dzieci wrócą do szkół w systemie hybrydowym.

Podobnie będzie w województwie pomorskim. - Od kolejnej soboty (13 III) w województwie pomorskim zamknięte będą hotele, ograniczona działalność galerii handlowych, zamknięte m.in. kina i baseny. Od 13 do 20 marca nauka w szkołach będzie odbywała się wyłącznie w trybie hybrydowym.

W pozostałych regionach kraju aktualne obostrzenia pozostają bez zmian i wstępnie obowiązują do 28 marca.

Wszystko może się jeszcze zmienić, ponieważ od teraz, rząd regulacje dotyczące sytuacji w poszczególnych województwach będzie komunikował co tydzień.

 

Ilona Mrozowska 4044 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.