Nowy prezes sieci Aldi w Polsce

Od 15 marca Aldi Polska będzie mieć nowego szefa. Dotychczasowy CEO Oktawian Torchała będzie pracował w centrali w niemieckim Essen.

Na zdjęciu: Wojciech Łubieński, od 15 marca p.o. prezesa zarządu Aldi Polska

Od 15 marca tego roku pełniącym obowiązki prezesa zarządu Aldi w Polsce będzie Wojciech Łubieński, dotychczasowy wiceprezes spółki.

Oktawian Torchała, który kierował siecią do tej pory, będzie pracował w centrali Aldi Nord w Essen. Torchała związany jest z polską spółką Aldi od sierpnia 2010 roku, kiedy dołączył do zespołu jako kierownik rejonu sprzedaży, a w grudniu 2012 roku objął stanowisko kierownika sprzedaży. W maju 2014 roku stanął na czele Spółki Regionalnej w Chorzowie, którą rozwijał do lipca 2017 roku, aby miesiąc później wspierać rozwój biznesu na polskim rynku jako CEO Aldi w Polsce.

Od 1 kwietnia 2021 roku dołączy do zespołu międzynarodowego w centrali spółki Aldi w Essen, gdzie swoim doświadczeniem i wiedzą będzie wspierał procesy dalszej transformacji sieci, zgodnie z planami globalnego rozwoju.

- Zostawiam Aldi w Polsce nie tylko w dobrych rękach, ale też w przełomowym punkcie związanym
z rozwojem naszej sieci w wielu obszarach – mówi Oktawian Torchała. – Wojciech Łubieński współtworzył naszą strategię i będzie kontynuował nasze działania związane z dalszą ekspansją Aldi w Polsce oraz rozwojem całego zespołu, a wszystko w zgodzie z wartościami grupy Aldi Nord, do której należymy, czyli – prostotą, odpowiedzialnością i niezawodnością – dodaje Oktawian Torchała.

Wojciech Łubieński związany jest ze spółką od grudnia 2019 roku, kiedy objął stanowisko wiceprezesa i zastępcy dyrektora zarządzającego siecią dyskontów Aldi w Polsce. Wcześniej pracował w sieci aptek i drogerii Super-Pharm, ostatnio na stanowisku wiceprezesa i dyrektora operacyjnego.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.