Policjanci zabezpieczyli cały alkohol z warszawskiego klubu

To efekt interwencji jaka miała miejscu w lokalu w nocy z czwartku na piątek. Odbywała się tam impreza. Wylegitymowano łącznie 53 osoby.

Na zdjęciu: interwencja policji w lokalu, źródło: FB profil PiwPaw Parkingowa

W czwartek wieczorem (4 marca)  funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, policji i pracownicy sanepidu przeprowadzili interwencję w znanym stołecznym lokal przy ul. Parkingowej. Chodzi o lokal Piw Paw, o którym już niejednokrotnie pisaliśmy [między innymi tutaj], teraz działającym jako Warszawskie Muzeum Kapsli.

Policjanci zabezpieczyli w nim cały alkohol. Wylegitymowano łącznie 53 znajdujące się w klubie osoby.

Z informacji przekazanych PAP przez rzecznika śródmiejskiej policji podinsp. Roberta Szumiatę wynika, że podczas czwartkowej akcji swoje czynności w klubie przy Parkingowej prowadziły początkowo KAS i sanepid.

- Asystowaliśmy przy czynnościach tych służb, ale jednocześnie podjęliśmy interwencję we własnym zakresie, gdyż podejrzewaliśmy, że w lokalu sprzedawany jest alkohol bez wymaganych koncesji i faktycznie okazało się, że właściciel sprzedawał alkohol niezgodnie z warunkami zezwolenia - przekazał Szumiata.

Policjant dodał, że właściciel lokalu na sprzedaż alkoholi wysokoprocentowych w ogóle nie posiadał zezwolenia, zaś koncesja na piwo nie była opłacona.

- Na potrzeby postępowania zabezpieczyliśmy cały alkohol, który był w lokalu. O tym co dalej stanie się z tym alkoholem zdecyduje sąd. Będziemy prowadzić czynności w kierunku art. 43 ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości - powiedział.

Rzecznik śródmiejskiej komendy dodał, że policjanci wylegitymowali wszystkie osoby przebywające w lokalu włącznie z obsługą - razem 53 osoby. Akcja służb w lokalu przy parkingowej trwała od godz. 18 do 21.

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami epidemiologicznymi w całej Polsce obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej gastronomii - możliwe jest oferowanie posiłków na wynos oraz w dowozie.

Red/PAP

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.