Są pierwsze efekty współpracy PayTel i Dotykačka

Firmy wprowadzają właśnie na rynek wspólne rozwiązania kasowo-płatnicze.

PayTel nawiązał partnerstwo z Dotykačka – jednym z europejskich liderów na rynku nowoczesnych rozwiązań i usług w zakresie systemów POS online. Wynikiem współpracy obu firm jest integracja terminali płatniczych oraz PIN-padów z zestawami kasowymi, w których skład wchodzą tablet i drukarka fiskalna. Rozwiązanie to zautomatyzuje sprzedaż i przyspieszy obsługę klientów, bezkontaktowe formy płatności uczynią też zakupy bezpieczniejszymi.

Dotykačka dostarcza systemy kasowe nowej generacji, działające na bazie systemu Android, które zapewniają małym i średnim przedsiębiorstwom wsparcie w prowadzonej działalności handlowej oraz usługowej. Dla PayTel, jako agenta rozliczeniowego, współpraca z nowym partnerem to naturalny krok w rozwoju oraz w poszerzeniu i wzbogacaniu portfolio rozwiązań płatniczych dla klientów.

Dotychczas integracja urządzeń objęła terminale Desk3200, iCT220, Move/2500 oraz PIN-pad Lane3000. Komunikacja dwóch pierwszych terminali oraz PIN-pada odbywa się poprzez LAN i USB, terminal Move/2500 łączy się przy użyciu LAN, z wykorzystaniem bezprzewodowej komunikacji WiFi. Planowane jest również rozszerzenie oferty o kolejne urządzenia.

Integracja umożliwi wykonywanie transakcji kartami płatniczymi w zautomatyzowany sposób. Dzięki połączeniu z zestawami kasowymi pojedyncza transakcja skróci się o krok ponownego wprowadzana przez kasjera danych o płatności na terminal. To usprawni i ułatwi obsługę klienta przy sprzedaży towaru lub usługi, ograniczy fizyczny kontakt oraz zminimalizuje możliwość wystąpienia błędu przy np. przepisywaniu kwoty.

- Integracja rozwiązań Dotykačka z terminalami płatniczymi PayTel jest idealnym przykładem wdrożenia inspirowanego przez naszych klientów, którzy chętnie wybierają właśnie ofertę tej firmy do obsługi płatności bezgotówkowych – mówi Marcin Marciniuk, product manager w firmie Dotykačka. - Wielu niezależnych sprzedawców naszych rozwiązań współpracuje z PayTel i oferuje dostarczane przez firmę usługi. W naturalny sposób pojawiła się tutaj synergia, której nadaliśmy praktyczny wymiar – podkreśla.

Wiesław Klimek, dyrektor sprzedaży w sieci dealerskiej PayTel SA dodaje, że PayTel ma wieloletnie doświadczenie w zakresie integracji terminali płatniczych np. z kasami fiskalnymi. - Teraz możemy wykorzystać zdobytą wiedzę przy współpracy z oprogramowaniem Dotykačka. Jak przydatna jest ta funkcjonalność umożliwiająca automatyczne przesłanie kwoty zakupu z programu sprzedażowego do terminala - wie każdy sprzedawca, który chociaż raz się pomylił przy przepisywaniu kwoty - tłumaczy. - Każda księgowa, która tego typu błąd musiała wyjaśniać, zapewne ma podobne odczucia. Integracja oprogramowania z terminalami to aktualnie konieczność – uważa Wiesław Klimek.

Wskazuje też, że integracja systemów POS Dotykačka z terminalami płatniczymi PayTel przynosi korzyści dla każdego typu działalności przyjmującego płatność kartą. Znajdują one zastosowanie w szerokiej gamie branż, przede wszystkim w gastronomii, handlu i usługach.

PayTel SA jest dostawcą usług płatniczych, a firma Dotykačka - dostawcą rozwiązań i usług w zakresie systemów POS online dla małych i średnich firm gastronomicznych, handlowych, turystycznych i usługowych. Siedziba Grupy znajduje się w czeskiej Pradze, gdzie wraz z macierzystą firmą Solitea obsługuje ponad 25 tys. komercyjnych użytkowników.

 

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.