Allegro postawi własne automaty paczkowe

Allegro wybrało dostawcę automatów paczkowych do odbioru i nadawania przesyłek. Klienci skorzystają z nich jeszcze w tym roku. Dostawcą będzie polska firma.

Klienci Allegro korzystają z szerokiej gamy metod dostawy. W zależności od potrzeb, zakupy mogą zamówić kurierem „pod drzwi” lub odebrać samodzielnie w największej w Polsce sieci, liczącej już ponad 30 tys. automatów paczkowych i punktów odbioru dostępnej na Allegro.

Platforma idzie krok dalej i rozpoczyna budowę własnej sieci automatów paczkowych. Podpisany 3 marca br. list intencyjny z Modern-Expo Group oznacza start produkcji pierwszej partii 1500 urządzeń, z których kupujący i sprzedający zaczną korzystać jeszcze w tym roku.

- Dbamy o to, aby klienci Allegro byli zadowoleni na każdym etapie zakupów. Dużą wagę przykładamy do szybkości dostaw i już teraz ok. 80% przesyłek trafia do klienta w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Mamy ambicję, żeby dostawy te były jeszcze szybsze, tańsze i wygodniejsze – mówi Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro. - Dlatego postanowiliśmy zainwestować we własną sieć automatów paczkowych, jako uzupełnienie sieci około 30 000 punktów odbioru i automatów dostępnych już na Allegro – tłumaczy.

I dodaje, że nowa sieć zapewni klientom jeszcze lepszy dostęp do ekonomicznych metod dostawy, które platforma planuje uruchomić w tym roku.

- W pierwszej fazie projektu planujemy uruchomić 3000 zaawansowanych technologicznie automatów paczkowych, z czego 1500 zostanie zainstalowanych jeszcze w tym roku - precyzuje Czapski. - Jesteśmy dumni w Allegro z tego , że na każdym etapie łańcucha wartości, wspieramy lokalne przedsiębiorstwa, dlatego też bardzo cieszymy się z wyboru polskiej firmy Modern-Expo na naszego dostawcę automatów paczkowych – nie ukrywa.

Pierwsze automaty paczkomatowe Allegro zostaną zainstalowane w już w połowie bieżącego roku.

Allegro chce budować sieć w sposób zrównoważony poprzez odpowiedzialną współpracę z lokalnymi społecznościami, dlatego uruchomiono specjalną stronę internetową, gdzie zainteresowani udostępnianiem powierzchni mogą zgłaszać propozycje lokalizacji pod budowę sieci automatów paczkowych. Można to robić już od 4 marca pod adresem https://na.allegro.pl/nasze-punkty.

- Nasi klienci oczekują innowacyjnych i niezawodnych produktów. Już od 25 lat dostarczamy wyposażenie do największych sieci detalicznych na całym świecie. Współpraca z tak wymagającym partnerem jak Allegro stawia przed nami nowe możliwości - mówi Bogdan Łukasik, prezes zarządu i współwłaściciel Modern-Expo Group.

Sieć automatów paczkowych to kolejna inwestycja związana z usługami logistycznymi, którą Allegro zapowiedziało w 2021 r. W drugiej połowie roku zostanie uruchomione nowoczesne centrum logistyczne dla firm sprzedających na Allegro w podwarszawskim Adamowie, mające na celu dalszą poprawę szybkości i wygody dostawy.

Budowę własnych automatów do odbioru paczek zapowiedziała już Poczta Polska i Żabka.

Największym operatorem tego typu automatów jest InPost, twórca i właściciel Paczkomatów - urządzeń tych jest już 11 tys., a w planach na ten rok jest stawianie 100 nowych Paczkomatów tygodniowo.

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.