Lidl wprowadza produkty z recyklingu

8 marca Lidl wprowadzi do sprzedaży produkty gospodarstwa domowego wykonane co najmniej w 95% z tworzyw pochodzących z recyklingu.

Dzięki artykułom gospodarstwa domowego dostępnym od 8 marca, Lidl i PreZero, spółka Grupy Schwarz działająca na rzecz ochrony środowiska, dają plastikowi nowe życie. Artykuły gospodarstwa domowego składają się co najmniej w 95% z plastiku pochodzącego z recyklingu oraz podczas produkcji zużywają znacznie mniej zasobów niż tradycyjne nowe produkty z plastiku.

Będą to m.in.: wieszaki na ubrania, pojemniki do przechowywania, kosze i skrzynki składane, wiadra czy kosze do prania.

Istotny wkład w produkcję tych artykułów wniosły różne spółki Grupy Schwarz. PreZero, jako spółka grupy Schwarz, jest odpowiedzialna za zarządzanie utylizacją i recyklingiem. Z kolei produkty z recyklingu są sprzedawane w Lidlu. To zapewnia udaną współpracę między firmami w ramach wspólnej strategii REset Plastic.

Jednym z celów Lidla jest wykorzystywanie większej ilości tworzyw pochodzących z recyklingu, a tym samym efektywne ponowne użycie materiałów nadających się do recyklingu. Dlatego też sieć koncentruje się na plastiku pochodzącym z recyklingu w nowych produktach w obszarze artykułów gospodarstwa domowego: odpady plastikowe z prywatnych gospodarstw domowych są zbierane przez PreZero, oczyszczane, a następnie przetwarzane na granulat plastikowy. Z tego tak zwanego regranulatu wytwarzane są nowe, przyjazne dla środowiska produkty.

Nowe produkty są częścią strategii REsetPlastic, zainicjowanej przez Grupę Schwarz. Jest ona holistyczną, międzynarodową strategią opracowaną dla pięciu obszarów działalności. Podejście to obejmuje pięć obszarów działania: od unikania i projektowania, poprzez recykling i usuwanie, aż po innowacje i edukację.

 

 

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.