Kaufland wynajął 8,5 tys. mkw. w Poznaniu

Duży sklep z ofertą na codzienne zakupy wróci w kwietniu na poznański Piątków. Echo Investment wynajęło sieci Kaufland 8,5 tys. mkw. powierzchni handlowej w centrum handlowym przy ul. Opieńskiego.

Nowy Kaufland w Poznaniu przywita pierwszych klientów już na początku kwietnia br. Zostanie otwarty w budynku, w którym do niedawna znajdował się sklep sieci Tesco, a w przyszłości będzie uzupełnieniem oferty planowanej inwestycji, która wpisze się w okoliczną zabudowę mieszkaniową.

Obiektem, w którym oprócz operatora spożywczego, funkcjonuje pasaż handlowy z ofertą sklepów i punktów usługowych, zarządza Echo Investment. – Budynek przy ulicy Opieńskiego działa od kilkunastu lat i jest chętnie odwiedzany przez osoby ceniące szybkie oraz kompleksowe zakupy. Jako nowemu zarządcy zależało nam na sprawnym pozyskaniu najemcy spożywczego, w taki sposób by stali klienci w niedługim czasie mogli powrócić do robienia zakupów w ulubionym miejscu – tłumaczy Tomasz Domoń, dyrektor regionalny ds. wynajmu z Echo Investment.

I dodaje, że umowa podpisana z Kauflandem gwarantuje mieszkańcom północnej części Poznania wygodny dostęp do oferty jednej z najchętniej wybieranych marek spożywczych w Polsce.

Jako część Grupy Schwarz, Kaufland jest jednym z największych przedsiębiorstw na rynku europejskiego handlu detalicznego. Nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii i Mołdawii firma stawia na szeroki wybór produktów oraz atrakcyjne ceny. Oprócz towarów markowych oraz atrakcyjnych marek własnych Kaufland oferuje szeroki wybór produktów regionalnych. Kaufland przy Opieńskiego będzie drugim sklepem tej sieci w Poznaniu. Pierwszy powstał w 1996 roku w hali przy Al. Solidarności.

– Otwarcie sklepu sieci Kaufland na poznańskim Piątkowie wpisuje się w strategię silnej ekspansji naszej firmy. Tylko w ubiegłym roku otworzyliśmy 12 nowych marketów w całej Polsce, z czego 7 z nich przejęliśmy właśnie po sieci Tesco – mówi Ewelina Jarosińska, członek zarządu Kaufland Polska. - Tym samym Kaufland w Polsce posiada już 226 marketów, stale poszukując nowych lokalizacji, w których może się rozwijać – podkreśla.

Echo Investment sfinalizowało zakup działki w Poznaniu w grudniu zeszłego roku. Spółka skupia się obecnie na realizacji wielofunkcyjnych projektów zwanych „destinations”, które łączą mieszkania, biura, usługi i restauracje. Co więcej, Echo Investment, jako jedyny deweloper na rynku ma doświadczenie w trzech sektorach – mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym, które pozwala planować inwestycje w skali urbanistycznej, tak by wprowadzały funkcje, których w danej okolicy brakuje i by poprawiały jej zintegrowanie z miastem.

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.