Amazon.pl już wystartował!

We wtorek 2 marca wystartowała strona Amazon.pl. Ale nie obyło się bez problemów. W godzinach porannych strona już miała awarię, choć dość szybko usuniętą.

Platforma Amazon.pl informuje, że ma w portfolio ponad 100 mln produktów "w niskich cenach", szybką i darmową dostawę powyżej 100 zł, okazje czyli produkty do 75% taniej i. darmowe zwroty do 30 dni. Kategorii produktów jest wiele: dom i ogród, dziecko, zabawki, gry, elektronika, gry, czytniki i e-booki, książki, sport i turystyka, odzież, obuwie i akcesoria, zwierzęta, hobby i inne.

Łącznie jest to ponad 30 kategorii. Towary pochodzą od tysięcy europejskich i polskich przedsiębiorstw.

- Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem Amazon.pl i możliwością zaoferowania polskim klientom wyboru spośród ponad 100 milionów towarów, w tym dziesiątek tysięcy produktów polskich firm - powiedział Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon. - Ruszamy ze sprzedażą na Amazon.pl. Będziemy nadal ciężko pracować, aby zdobyć zaufanie polskich klientów poprzez zwiększanie wyboru produktów, zapewnienie niskich cen oraz dostarczanie pozytywnych i godnych zaufania doświadczeń zakupowych.

Klienci mogą robić zakupy z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, z łatwym procesem zwrotów i obsługą klienta w języku polskim za pośrednictwem aplikacji Amazon Shopping oraz poprzez przeglądarki internetowe.

Mogą również przeglądać ciągle zwiększającą się ofertę, czytać opinie klientów, wyświetlać spersonalizowane rekomendacje, tworzyć listy życzeń i śledzić swoje zamówienia. Do wyboru mają płatności za pomocą kart Visa, Mastercard oraz za pośrednictwem usług Przelewy24 i BLIK.

Na stronie Amazon.pl są też dostępne dla polskich klientów międzynarodowe wersje urządzeń Echo i Echo Dot. Echo i Echo Dot to głośniki połączone z chmurową usługą Alexa, umożliwiającą interakcje za pomocą głosu. Klienci w Polsce mogą korzystać z Alexy w języku angielskim, zyskując teraz głosowy dostęp do Spotify, serwisu wiadomości z RMF FM, lokalnych radiostacji z TuneIn oraz informacji lokalnych, a także do innych popularnych funkcji Alexy, takich jak timery, alarmy, pogoda, inteligentny dom, połączenia Alexa-to-Alexa i wiele innych.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie stworzył ponad 18 000 miejsc pracy w dziewięciu nowoczesnych centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. W 2021 r. uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1 000 nowych etatów.

Debiut platformy Amazon.pl odbył się z drobnymi problemami. Przez chwilę strona nie działała, ale awarię szybko usunięto.

Debiut Amazon.pl to jedno z zagrożeń, o którym mówiło się już w ubiegłym roku przy okazji debiutu Allegro na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wysoko wycenione Allegro (rekordowe IPO na polskiej giełdzie) zadebiutowało na GPW 12 października ub.r. i szybko zaczęło zyskiwać na wartości. Pod koniec października za akcję płacono ponad 94 zł. Analitycy jednak przestrzegali, że spółka jest przeceniona.

Amazon.pl oferuje możliwości rozwoju dla polskich firm - dużych i małych

Jak podkreśla operator, Amazon.pl oferuje proste narzędzia do wystawiania ofert, które obsługują wszystkie osiem europejskich serwisów Amazon, umożliwiając rozszerzenie rynków zbytu o inne kraje europejskie, a także wsparcie online 24/7 dla Partnerów Sprzedaży, przyjazne i przejrzyste warunki sprzedaży i opłat oraz raporty i narzędzia analityczne pomagające rozwijać się przedsiębiorstwom.

Obecnie 1,7 miliona małych i średnich firm sprzedaje w sklepach Amazon na całym świecie, a w 2019 roku ponad 200 000 przedsiębiorców odnotowało wartość sprzedaży przekraczającą 100 000 dolarów. 

Ilona Mrozowska 4035 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.