Hurtownia Kolonko dołącza do GK Specjał

1 marca 2021 r. ruszył nowy oddział GK Specjał w Wągrowcu. Powstał on w wyniku zainicjowanego przez prezesa Krzysztofa Tokarza programu "Partnerstwa dla Handlu", którego celem jest przede wszystkim wzajemny dynamiczny rozwój na zasadzie synergii.

Na zdjęciu od lewej: Radosław i Anna Kolonko, właściciele hurtowni Kolonko, Krzysztof Tokarz, prezes zarządu GK Specjał

Nowo powstały oddział powstał na bazie hurtowni Kolonko Spółka Jawna w Wągrowcu, która cieszyła się bardzo dobrą opinią w rynku. Klienci od 1 marca dostaną dostęp do ponad 6000 pozycji asortymentowych, Specjał rozszerzył ich liczbę o ponad 3500 SKU. Kolonko specjalizowała się w dystrybucji alkoholi piwa, wina, produktów ogólnospożywczych, wody, soków, słodyczy, koncentratów oraz nabiału. Teraz oferta zostanie uzupełniona o inne kategorie z grupy FMCG oraz zostanie wzbogacona o szersze portfolio producentów.

Siły sprzedaży oddziału to sześciu przedstawicieli handlowych, region działania to województwa wielkopolskie oraz kujawsko-pomorskie. Dystrybucja będzie realizowana z magazynu 3300 mkw. powierzchni oraz 130 mkw. Chłodni.

Dotychczasowymi właścicielami hurtowni byli Anna i Radosław Kolonko. Biorąc pod uwagę rzetelność kupiecką, jaką cieszy się hurtownia, doświadczony zespół pracowników posiadający dobre relacje z klientami, Specjał będzie kontynuować współpracę z klientami tej spółki, ale także planuje pozyskiwać nowych klientów, zwiększać obroty, także dzięki szerokiej ofercie asortymentowej.

GK Specjał w ciągu ostatnich lat bardzo intensywnie się rozwija, zarówno w kanale aktywnej dystrybucji detalicznej, jak i w oferowanej detalistom franczyzie pod szyldami Nasz Sklep, Livio, Rabat Detal. W 2018 r. otworzył trzy nowe centra dystrybucyjne: w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zielonej Górze i w Radomiu. W 2019 r. kolejne trzy: w Lublinie, Kaliszu i Śremie oraz cross-dock w Krapkowicach, który został przekształcony w samodzielny oddział na początku 2020 r.

Kolejny - 19 już - oddział Specjał w Wągrowcu zamknął projekt uszczelniania dystrybucji firmy w Wielkopolsce, co było istotne z powodu dużej liczby sklepów zrzeszonych w sieciach franczyzowych GK Specjał właśnie w tym regionie. Obecnie Specjał realizuje dostawy do sklepów z 19 magazynów dystrybucyjnych rozmieszczonych na obszarze prawie całego kraju będąc jednym z głównych partnerów sklepów z rynku tradycyjnego.

 

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.